פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תפוז משיק מנוע חיפוש

   המנוע, שעולה לאוויר שבוע לפני השקה מקבילה של וואלה, מבוסס על תוכן גולשים באתרי החברה ועל תוכן עברי מהרשת

   פורטל האינטרנט תפוז השיק אתמול גרסת בטא של מנוע חיפוש חדש המבוסס על תוכני גולשים. יכולת החיפוש שמשולבת בראש עמוד הבית החדש של תפוז מאפשרת חיפוש בתכני הגולשים בפורומים, בקומונות ובבלוגים שבאתר תפוז וכן בדפי אינטרנט בעברית, בסרטונים באתר פליקס, במוצרים למכירה ובאתר get it של תפוז.

   בנוסף, ניתן לקבל תוצאות רגילות ממנוע החיפוש של גוגל ומאתר ויקיפדיה ישראל. התוצאות בכל התחומים מוצגים במקביל בקוביות לרוחב העמוד, ובנוסף מוצגות פרסומות של גוגל בהתאם להסכם החדש שעליו חתמה תפוז עם גוגל ישראל. לדברי תפוז, הפיתוח של המנוע החדש נמשך כשנתיים והושקעו בו מיליון שקל.

   מנוע החיפוש מדרג את התוצאות על פי אלגוריתמים הבוחנים ומדרגים את איכות הדפים ותכני הגולשים, תוך שימוש בקריטריונים שנקבעו מראש לכל סוג תוכן. לדוגמה, תוכני גולשים בתפוז מדורגים בתוצאות על פי כמות התגובות שמשכו וכן על ידי ציון שניתן ליוצר בהתאם לכמות ההודעות שכתב באתר וכמות הצפיות שלהן זכה.

   "יש לנו מאות אלפי גולשים ששואלים שאלות וגולשים אחרים עונים. לעומת מנועי חיפוש אחרים, שבהם חברות מסחריות מקדמות את עצמן, התוצאות מתוך תוכני הגולשים בתפוז מתבססות על תכנים שגולשים כותבים ללא כוונת רווח", טוען גיא אליאב מנכ"ל תפוז. אליאב מבטיח שתכנים מסחריים יימחקו על ידי מנהלי הפורום ולא יוצגו באתר.

   תפוז גם ביצע עיצוב מחדש מלא לעמוד הבית, שכולל אלמנטים חדשים כמו פרסומות וידיאו, קליפים מאתר פליקס וכן תתאפשר התאמה אישית לכל גולש של התכנים מפורומים, קומונות ובלוגים.

   לפני כמה חודשים הצהיר אליאב כי תפוז תשלם למשתמשים באתר בהתאם לתכנים שהם ייצרו. עד סוף החודש תעלה המערכת שתאפשר את העברת הכסף לגולשים. התשלום יהיה 8 שקלים עבור כל 1,000 צפיות בעמוד.