פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   גדול הספאמרים הישראליים הושבת

   כך נקבע בעקבות בפשרה אליה הגיעה חברת ניו אפרוץ' של אמיר גנס עם מיקרוסופט ו-MSN; גנס לא יצטרך לשלם פיצוי

   לאחר פשרה בתביעה שהגישו מיקרוסופט העולמית, מיקרוסופט ישראל ו-MSN ישראל נגד אמיר גנס, הוא הסכים שלא לשלוח יותר דואר זבל. אמש הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב הצעת הפשרה שהתקבלה על ידי שני הצדדים. בתביעה שהוגשה בתחילת 2005 נגד גנס ונגד חברת ניו אפרואצ' שבבעלותו, טענו התובעות כי עשה שימוש בשירות הדואר המקוון הוטמייל בניגוד לתנאי השימוש. בנוסף נטען כי גנס שלח הודעות ספאם שנראו כאילו הגיעו משרתי הוטמייל, כדי שלא ייחסמו.

   בכתב התביעה דרשה מיקרוסופט פיצויים של 2.5 מיליון שקל מגנס. לא מדובר בתביעה היחידה נגדו, שכן גנס אף נתבע על ידי קווי זהב, ובפשרה שהושגה מולה נאסר עליו משלוח הודעות באמצעות חשבונות דואר אלקטרוני של החברה. בנוסח שהוגש לבית המשפט נכתב כי גנס מתחייב "להימנע מלשלוח הודעות דואר אלקטרוני פרסומי לנמענים, למעט הודעות אשר קבלתן הותרה על ידי הנמענים". לפי ההסכם, על כל הפרה עתידית של התחייבות זו ייאלץ גנס לשלם לתובעות 100 אלף שקל.

   בנוסף, נאלץ גנס להתחייב להודעה הבאה שתפורסם על פי שיקול דעתם של מיקרוסופט: "חברת א.ג ניו אפרוצ' ומר אמיר גנס מביעים בזאת את התנצלותם הכנה בפני התובעות ובפני מי ממנויי שירותי הדואר האלקטרוני שלהן אם נגרם להם נזק ו-או בשל אי הנוחות שנגרמו עקב משלוח הודעות Spam על ידם ומתחייבים בזאת לחדול מכול פעילות שכזו בעתיד. כמו כן, חברת א.ג ניו אפרוצ' ומר אמיר גנס מתנצלים בזאת בפני מיקרוסופט ישראל, מיקרוסופט קורפוריישן ואם.אס.אן ישראל בגין כל פגיעה שייתכן שנגרמה להן כתוצאה מדבריהם בעבר בנושא הספאם והתביעה הנדונה וחוזרים בהם מדבריהם מכל וכל".

   לאחרונה התפרסמה יוזמה חדשה של שר התקשורת, אריאל אטיאס, שתאפשר הטלת תשלום פיצויים בגובה של עד אלף שקל על שולח דואר זבל ב-sms או בדואר האלקטרוני, ללא צורך בהוכחת נזק מצידו של המקבל. עד כה לא נדרש גנס לשלם פיצויים כלשהם אלא רק לחדול מפעילויות משלוח הודעות. גם בפשרה הנוכחית לא נפסקו לגנס תשלומי פיצויים. ממיקרוסופט נמסר כי "מיקרוסופט ישראל השיגה את מטרתה, שהיא הגנת הגולשים בישראל מפני דואר זבל (ספאם), ואנו מרוצים מאוד מהתוצאה הסופית של ההליך המשפטי".