פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הסטארט-אפ שינסה לגרום לכם להשאיר את הארנק בבית

   ארנק דיגיטלי שמאפשר תשלומים דרך הסמארטפון וכרטיס אשראי מתכתי: אחרי שגייסו 4 מיליון דולרים, הסטארט-אפ פינטק Banx הישראלי, צפוי להשיק את השירות בשבועות הקרובים. השירות יאפשר ארנק דיגיטלי אמיתי שפתוח לכל אחד

   לפטופ וכרטיס אשראי (ShutterStock)
   הסטארט-אפ שינסה לגרום לכם להשאיר את הארנק בבית. (צילום: ShutterStock)

   חברת הפינטק Banx הישראלית, עוסקת בשנתיים האחרונות בפיתוח הטכנולוגי של הארנק הדיגיטלי החכם ומתכננת להשיקו בשבועות הקרובים. לקראת ההשקה גייסה החברה 4 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. הארנק מציע פלטפורמת תשלומים נוחה ופשוטה לשימוש עם ובלי כרטיס אשראי או חשבון בנק. בין האפשרויות הרבות שמציע הארנק - ניתן לנהל מספר כרטיסי אשראי באותו ארנק ו"Banx Pay" תאפשר ללקוח לבחור באיזה "כדאי" לשלם. "מגמת ה-Open Banking מוטמעת היטב ברחבי העולם. ארנקים דיגיטליים מהווים פלח שוק משמעותי מאוד במדינות כמו בריטניה וסין. לישראל התחום חדר מעט באיחור אך הציבור הישראלי ידוע באימוץ מהיר של טכנולוגיות מתקדמות והטמעתן בחיי היום יום", אמר ארז פישלר מנכ"ל Banx.

   הארנק הדיגיטלי יאפשר הטענה והחזקת כסף, אך הוא אינו נחשב כבנק מבחינת הרגולוציה. למעשה, ב-Banx מעבירים את הכסף לקרן נאמנות באחד מהבנקים בישראל, כשהיתרה שהצרכן הטעין, מתעדכנת בזמן אמת. בנוסף לשירות הדיגיטלי שיציע העברות כספים לחשבונות בנק ועוד, החברה תשיק כרטיס מתכת יוקרתי שהיווה אמצעי תשלום. הכרטיס אינו מאסטר קארד או ויזה, אך לטענת החברה הוא יעבוד עם מרבית מהקופות שפרוסות בעסקים בישראל. הארנק הדיגיטלי יתאים לשימושים השוטפים, ובמיוחד לכאלו שלא יכולים לפתוח חשבון בנק או בעלי חשבון בנק מעוקל.

   הסטארטאפ Banx משלב כמה פתרונות חדשניים מעולמות הפינטק: הוא מאפשר תשלומים בבית העסק ללא צורך באשראי, ועל ידי שימוש בסמארטפון, בדומה ל-Wechat שפועל בסין. עוד הוא מאפשר הצטרפות דיגיטלית ומאחר ואינו נחשב כבנק, הוא פתוח לכל אחד. בנוסף לכל זה, החברה תציע "כרטיס אשראי", שאומנם לא יעבוד בחו"ל או בעסקאות אינטרנטיות, אך לטענת החברה, הוא כן צפוי לעבוד במרבית הקופות בישראל.