וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האוניברסיטה העברית תכתוב ערכים לוויקיפדיה

ליאור הנר

11.12.2006 / 11:01

סטודנטים בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית יכתבו עבור האנצקילופדיה החופשית כ-70 ערכים בתחום דיני נזיקין

הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים החלה בפרויקט חדש, במהלכו יכתבו סטודנטים בשנה ב' בקורס דיני נזיקין, כ-70 ערכים בנושאי הקורס לוויקיפדיה העברית. כל ערך אשר יועלה לאתר, יפתח בהגדרה ברורה של הנושא, יסקור את התפתחותו בחוק ובפסיקה ויציג דיון ביקורתי לגבי הפעלתו של הדין במשפט הישראלי. לאורך השנה, ילווה סגל הקורס את הסטודנטים בהליך הכתיבה ובסיומו של הפרויקט, תיערך תחרות בין הערכים וצמד הסטודנטים המנצח יזכה בפרסים.

[[ויקיפדיה]] היא אנציקלופדיה חופשית באינטרנט המאפשרת לכל אדם להעלות ערכים בנושאים מגוונים, ב-171 שפות שונות. גולשים אחרים יכולים לערוך את הערכים ולעדכן אותם, ומערכת של אלפי מתנדבים ברחבי העולם מוודאת שהמידע אמין ומדוייק. בדפי דיון נסתרים מחליפים בינהם הכותבים מידע אודות הערכים ומנהלים רשת חברתית של כותבים המתחזקים את האתר. ויקיפדיה העברית היא אחת מהאנציקלופדיות הפעילות ביותר, והיא מונה כ-50,000 ערכים. בחנוכה אף יתקיים מפגש של מתנדבי האתר מרחבי הארץ (15 בדצמבר, החל משעה 10:00 במרכז הבין תחומי בהרצליה).

לדברי השותפים ליוזמה החדשה, העבודה באמצעות ויקיפדיה בהגשת מטלות אקדמיות מהווה חידוש, ומאפשרת לסטודנטים להיעזר ברמה המתודולוגית בכלים שונים אשר ויקיפדיה מעמידה בכל הנוגע לסגנון ותוכן. בנוסף, פרסום הערכים מעצים את הסטודנטים, שיכולים לתרום בצורה מעשית למשתמשים הרבים של האנציקלופדיה כבר במהלך הלימודים (את הערכים המשפטיים של האנציקלופדיה העברית כתבו פרופסורים). מטרת הפרויקט כפולה - בפן המקצועי, הסטודנטים מתמקצעים בכתיבה משפטית אקדמאית העוסקת בדוקטרינות וכללי יסוד בדיני נזיקין, ובפן החברתי, הפרויקט מגביר את הנגישות למשפט לאזרחים, עו"ד ושופטים, סטודנטים וחוקרים.

"הכתיבה בוויקיפדיה היא בעלת פוטנציאל פדגוגי ומעשי רב. בנוסף, חיזוק הקשר בין האנציקלופדיה לאקדמיה מפרה וחשוב. אנחנו מקווים שפקולטות אחרות יתעניינו גם הן בפרויקט ויעלו לאנציקלופדיה ערכים משלהן. כך נוכל להעשיר את ויקיפדיה לטובת הגולשים" אומר נדיב מרדכי, מיוזמי הפרויקט וסטודנט בפקולטה. הפרויקט, המכונה WIKITORT, הוא פרי שיתוף פעולה בין סגל הקורס בדיני נזיקין, בראשותו של ד"ר אהוד גוטל, לבין 'פרויקט שותפות' - מיזם סטודנטיאלי שתכליתו העשרת ההוראה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully