תוכנת השבוע: RocketDock

רוצים ללכת בלי מק ולהרגיש עם. קבלו תוכנה שתאפשר לכם לפתוח יישומים וקבצים נפוצים בנוחות מקינטושית

דידי חנוך
11/12/2007

אחת התוכנות המוצלחות ביותר שכלולה במערכות ההפעלה האחרונות של אפל היא Apple Dock, חלון צף עם אייקונים שמאפשר להפעיל תוכנות נבחרות בקלות ובמהירות.

מאז שאפל השיקו את הדוק, נעשו מספר נסיונות ליצור גרסה שלו לחלונות, ותוכנת השבוע שלנו הפעם היא כנראה המוצלחת מבין ההצע הקיים. RocketDock נותנת לכם גישה מהירה ונוחה מאד לדברים שחשובים לכם, וניתן לקנפג אותה כאוות נפשכם. ניתן להוסיף אייקונים, להוריד אייקונים, לשנות את מראה התוכנה בעזרת מספר רב של ערכות נושא שכלולות בהורדה וערכות נוספות שניתן להוריד מאתר המפתחים.

התוכנות והקבצים שניתן להפעיל מהדוק מופיעים בצורת אייקונים קטנים שגדלים כשהעכבר עובר עליהם, וניתן גם לגלול מעבר למספר המוגבל שמופיע בתצוגה. אנחנו, אגב, ממליצים לשמור על מספר סביר של יישומים שיופעלו מהדוק, אחרת רק תצרו לעצמכם עוד תפריט "התחל", ובאמת שמספיק אחד כזה בכל מחשב.

בנוסף להפעלת תוכנות וקבצים, ניתן גם לבחור שתוכנות שממוזערות יהפכו לאייקונים בדוק. האייקונים מציגים הצגה מוקדמת של התוכנה או החלון.

מדובר בתוכנה קלה מאד, שיכולה לרוץ כמעט בכל מחשב אפשרי. אם האנימציות של האייקונים דורשות משאבי מערכת במחשבים ישנים במיוחד, ניתן לבטל אותן וניתן גם לשנות את האיכות הגרפית של האייקונים עצמם.

יוצרי התוכנה בבירור חשבו על נוחות המשתמשים כעדיפות ראשונה, ויצרו את אחת התוכנות החינמיות הסימפטיות והמועילות שניתן למצוא כיום.

  • תוכנת השבוע
  • rocketdock

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully