פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   העליון יידרש לסוגיית אנונימיות ברשת

   עיריית אריאל ערערה לבית המשפט העליון לאחר שביהמ"ש המחוזי בתל אביב סירב לדרוש מוואלה! לחשוף פרטי גולש

   האם ראוי להגן על האנונימיות של שולחי מיילים לא נעימים? בית המשפט המחוזי בתל אביב חושב שכן, ועיריית אריאל לא מסכימה. לכן, פנתה העירייה לבית המשפט העליון כשהיא מערערת על פסק הדין שניתן לפני מספר ימים, אשר גורס כי אין על חברת וואלה! תקשורת למסור לעירייה את פרטיו של משתמש ששלח הודעות מייל לראש עיריית אריאל.

   ההודעות, שנשלחו במהלך חודשים מאי-ספטמבר 2006, כללו מסרים שלא מצאו חן בעיני ראש העירייה, אך בפסק הדין של בית המשפט המחוזי קבע כבוד השופט אבי זמיר כי הוא לא השתכנע שראוי לחשוף את פרטי הגולש כי במכתביו אין "חשש של ממש לביצועה של עבירה או עוולה", וכתוצאה מכך אין תביעה בעלת סיכויים טובים להתקבל.

   הערעור של העירייה גורס כי בכל זאת יש הוצאת לשון הרע כנגד מהנדס העיר, אדם ממוצא ערבי, במכתב בו כתב הגולש " מסיבוב שערכתי עם כלבי באריאל ממש הזדעזעתי לראות כיצד נצבעו מוסדות החינוך בעיר, "ממש בטוב טעם". לרגע לא ידעתי אם אני באריאל או בכפר כסם, אבל עד מהרה עלה במוחי המחשבה שמי שנתן את המתקון (המתכון) המרהיב זה מהנדס העירייה, הרי הוא מכפר כסם, עז (אז) מה הפלא?". כעת יידרש בית המשפט העליון להכריע אם אכן זהו המצב, או שמא מדובר בביטויים עליהם ניתן להגן מתוקף חופש הביטוי.