פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שירות ה-SMS של Gmail: גם בישראל

   השירות נפתח בעולם לפני כשנה ומגיע לישראל עם הגבלה ראשונית של 50 הודעות

   שנה אחרי שגוגל פתחה את שירות ה-SMS של ג'ימייל בעולם, כעת הוא מגיע גם לגולשים הישראלים. מהיום תוכלו לשגר מחשבון הדוא"ל בג'ימייל הודעות SMS חינמיות למכשירי אורנג' ופלאפון. מספר ההודעות הראשוני אותן יוכלו המשתמשים לשלוח עומד על 50. במידה שהגולש עשה שימוש בשירות, תתווסף הודעה אחת למאגר ההודעות הניתנות לשליחה בכל יום. הודעות שיישלחו בתגובה ממכשירי הסלולר יחויבו בעלות SMS רגילה, ויופיעו בתיבת הצ'ט בג'ימייל. קבלת הודעה כזו תזכה את משתמש ג'ימייל בחמש הודעות נוספות אותן יוכל לשלוח מגוגל, זאת בתנאי שמכסת ההודעות של המשתמש אינה עולה על 50. מגוגל נמסר כי החברה מקווה שהשירות יהפוך לזמין גם עבור טלפונים של חברת סלקום. שירות זה של ג'ימייל מצטרף לשירות שמציעה תוכנת המסרים המיידיים ICQ מזה כמה שנים, התומך בכל מפעילות הסלולר בישראל.

   כמו רבים מהשירותים אותם מציעה גוגל, גם שירות הודעות ה-SMS מוצע כעת במתכונת פיילוט. אף על פי שחלפה מעל שנה מאז נפתח לגולשים באוקטובר 2008, גוגל עדיין לא השיקה רשמית את השירות, ולכן ניתן למצוא אותו תחת תווית השירותים הניסיוניים בג'ימייל (Labs). על מנת להפוך את השירות לזמין, לחצו על לשונית הקביעות (Settings), ולאחר מכן על הלשונית Labs. גללו את המסך כלפי מטה עד שירות SMS in Chat gadget. סמנו את האפשרות Enable, גללו לתחתית המסך ולחצו על Save.

   לאחר ביצוען של פעולות אלה יתווסף למסך תיבת הדואר שלכם שירות שליחת ההודעות, בדיוק מעל תיבת הצ'אט. על מנת לשלוח הודעה, הזינו את מספר הטלפון המיועד - עם או בלי הקידומת לישראל - והקלידו את שמו של איש הקשר. בשלב זה תיפתח תיבת הצ'ט ותוכלו לשלוח את ההודעה. שליחת הודעה לאנשי קשר רשומים פשוטה עוד יותר - הציבו את הסמן מעל לשם איש הקשר, בחרו באפשרות Video & More ובאפשרות Send SMS בסרגל האפשרויות שנפתח.