חלונות 8 נחשפה

מצגת פנימית העוסקת במערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט דלפה לרשת וסיפקה מידע מעניין על שאיפות החברה

אסף לבנון
29/06/2010

פרטים על מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט – חלונות 8 – נחשפו בלי כוונה. זאת בשל מצגת של החברה שדלפה מחוצה לה וחשפה את הכיוון אליו היא מתכוונת לצעוד. האתר Cnet דיווח על הפרשה וניתח על המשתמע מהנתונים שהתגלו. בין השאר מספר האתר שמיקרוסופט מושפעת מאוד מאפל – החברה דנה ביריבתה ומתכננת תוכניות להציע ללקוחות חנות אפליקציות דומה לזו של האייפון.

המסמך שנחשף אף מדבר על מתן הרגשה "אייפדית" למערכת ההפעלה חלונות, בין השאר על ידי שיפור זמן תגובה וניהול אנרגיה נכון. כותבי המסמכים המודלפים שואפים ל"גרפיקה מדהימה בכל מקום", שוב בהקשר חווית המשתמש שנותנים מוצרי אפל. עוד מדברת מיקרוסופט על הצורך להפוך את מוצריה לפופולריים יותר ולהקנות להם תחושה אינטואיטיבית יותר.

בין המטרות שצוינו במצגת לגבי חלונות 8: מהירות העלאת מערכת גבוהה יותר, הגברת פשטות השימוש, תמיכה טובה יותר בטכנולוגיית מגע, שימוש בתוכנה לזיהוי פנים ככלי אבטחה (שיוכל להחליף סיסמאות כניסה), תמיכה טובה יותר למסכים קטנים וניהול תאורה שיקל לצפות במסך בתנאים שונים. המצגת מתייחסת לטכנולוגיית מחשבי הלוח כ"מרכז כובד", לצד מחשבים ניידים. עוד מבחינה טכנולוגית מדברת מיקרוסופט על שימוש ב-USB 3 ובבלוטות' 3. עוד חושפת המצגת לוח זמנים להוצאת אינטרנט אקספלורר 9, לפיו אמורה לצאת גרסת בטא של הדפדפן החדש בחודש אוגוסט הקרוב.

  • חלונות 8
  • מיקרוסופט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully