עדכונים רבים = הערכה עצמית מועטה

מחקר חדש קובע כי משתמשי פייסבוק כבדים, המתקשרים רבות את חייהם ברשת החברתית, סובלים מהערכה עצמית נמוכה

אסף לבנון
25/08/2010

האם אתם נוהגים להפציץ את עמוד הפייסבוק שלכם באין ספור תמונות מבילויים אליהם יצאתם, עדכוני סטטוס רבים ודיווחים על מעשיכם? מחקר שנערך באוניברסיטת יורק שבטורונטו גילה פרטים מעניינים על משתמשי פייסבוק מהסוג האינטנסיבי. לפי המחקר, אותו ערכה הפסיכולוגית סוראיה מדיזאדה, דווקא אותם משתמשים שממלאים את ה-Feed בהערות, תמונות ועדכונים על חייהם המרגשים, לכאורה, סובלים כנראה מהערכה עצמית נמוכה.

"רשתות חברתיות הביאו לצורה חדשה לחלוטין של תצוגה עצמית. כלי המדיה החברתית מספק מקום חדש לבחון אישיות וזהות", הסבירה הפסיכולוגית החוקרת את הרציונל למחקר. מדיזאדה ניתחה עמודי פייסבוק של 50 גברים ו-50 נשים בין הגילאים 18 ל-25 וכן ביקש מהם למלא שאלון כלל שאלות על פרטיהם הדמוגרפיים, פעילות הפייסבוק שלהם, הערכה עצמית ונרקיסיזם.

ניתוח של התשובות יחד עם עמודי הפייסבוק של הנשאלים גילה כי משתמשים נרקיסיסטיים עם הערכה עצמית נמוכה נוטים לבלות זמן רב בפייסבוק ומקדמים את עצמם הרבה יותר מאלו בעלי ההערכה העצמית הגבוהה. כך שבפעם הבאה שאתם מתקנאים בחיי הבליינות מתוקשרי-הפייסבוק של חבריכם, קחו בחשבון שהפאסון המוצג הוא כיסוי לאי אלו בעיות אישיות.

  • פייסבוק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully