קנס על מהירות

אינטל משווקת מעבדים שאת ביצועיהם ניתן לשדרג תמורת תשלום נוסף של 50 דולר. האם זה עתיד שיווק החומרה?

אסף לבנון
19/09/2010

אינטל מצאה דרך מעניינת להרוויח עוד כסף על המעבדים שהיא מוכרת. האתר Engadget מדווח כי החברה מציעה ללקוחותיה תוכנה שתהפוך את מעבד האינטל שלהם למהיר יותר, בתמורה לתשלום של 50 דולר. קורא של האתר ראה בסניף של רשת האלקטרוניקה בסט-ביי כרטיס שניתן לקניה, ומאפשר הורדה של תוכנה שמשפרת ביצועים במעבד פנטיום מדגם G6951, ועדכן את Engadget בנושא. בדיקה העלתה כי שימוש באופציה זו מוסיף עוד זיכרון cache למעבד ומאפשר תמיכה בטכנולוגיית HyperThreading, המאפשרת ניצול טוב יותר של כוח המעבד. עם זאת, לא מדובר בהבדל מהותי: האתר Crunchgear מעריך כי השדרוג נותן תוספת של כ-5% ביכולות הגרפיות.

ב-Engadget מספרים כי לא מדובר בצעד תקדימי, שכן מספר חברות מוכרות חומרה שניתנת לשדרוג. עם זאת, לא ידוע שאינטל עשתה זאת עד עכשיו. האתר אף מציין שמדובר רק בבחינה של המודל הכלכלי והוא חל כרגע רק על מעבדים חלשים וזולים במספר מצומצם של שווקים. בקראנץ' גיר מקבלים את היוזמה החדשה בפחות הבנה: "בהצעת שדרוג במחיר 50 דולר למעבד, יצרן המחשבים הממוצע יראה דרך להרוויח עוד קצת ויאלץ את הצרכן לשלם על עדכונים חשובים. רוצה לפתוח כרטיס גרפי? עוד 25 דולר. צריך באפר מהיר יותר לדיסק הקשיח? 1.99 דולר לדקה בבקשה. מתח הרווחים על מחשבים כל-כך נמוך, שכל דבר שיכול להוציא מהלקוחות עוד כמה גרושים ייחשב לקביל".

האתר electronista.com מעריך כי לא סביר שכל יצרני המחשבים יבחרו באסטרטגיה כזאת. "יצרנים של מחשבים המבוססים על יכולות יחסמו זאת, מכיוון שהם נסמכים על היכולות כמעודד מכירות. מעצבים של מחשבים זולים אולי יבחנו את האופציה הזאת, בזכות הידיעה שלקוחות יקנו מחשב זול ולאחר מכן ישלמו עוד כדי לשדרגו", נכתב באתר.

  • אינטל
  • מעבדים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully