כל הדרכים מובילות לרשת

סקרים חדשים שפורסמו מציגים את השינויים בדרכי התקשורת שלנו, אותם הביאו החידושים הטכנולוגיים

מתן מיטלמן, The Marker | אסף לבנון
08/11/2010

לאנשים יש היום 11 דרכים שונות לשמור על קשר עם חבריהם וקרוביהם. כך מגלה מחקר בריטי חדש מטעם הקזינו המקוון Yazino. בין אותן דרכים נמנים שירותי האי-מייל, מסנג'ר, SMS וכן השימוש ברשתות החברתיות השונות, דוגמת פייסבוק וטוויטר.

71% מהאוכלוסיה שולחים הודעות SMS לקרובים אליהם, ו-31% משתמשים ברשתות החברתיות. 18% משתמשים בצ'טים של תוכנות מסנג'ר ורק 27% משתמשים באי-מייל ככלי התקשורת העיקרי שלהם. דבר נוסף שגילה המחקר הוא כי אנשים מתקשרים עם חבריהם בעזרת כלים דיגיטליים גם כאשר הם יכולים לפגוש אותם. עד 11% מהמבוגרים שנבדקו העדיפו להישאר בסוף השבוע בבית ולתקשר עם חבריהם בעזרת הטכנולוגיה מאשר להיפגש איתם פנים אל פנים.

הבריטי הממוצע מבלה 4.6 שעות בשבוע בדיבור מקוון עם חבריו ו-6 שעות בשבוע בדיבור פנים אל פנים עם אנשים. 3% מהאוכלוסיה מבלים אפילו 25 שעות בשבוע בתקשור אלקטרוני. "התקשורת מתפתחת כל הזמן. יש אנשים שרגילים לראות את חבריהם כאייקונים ברשת ולא כפנים מוחשיות", אמר חוסיין חנין, מייסד אתר Yazino. "אנשים מעדיפים יותר ויותר תקשורת קצרה ועדכונים תכופים מאשר שיחה ארוכה", אמר.

VOIP זה עניין לגברים

סקר חדש נוסף שפורסם מגלה נתונים מעניינים על ההבדלים בשימוש בטכנולוגיה על ידי גברים ונשים. הסקר נערך על ידי חברת Harris Interactive ומצביע על כך שגברים משתמשים באופן משמעותי יותר מנשים בשירותי VoIP ושיחות וידאו, במחשב ובמכשיר הסלולרי.

הנתונים, שמבוססים על מדגם של 2,258 לקוחות חברת Rebtel, חברה אמריקנית לתקשורת VoIP בסלולר, מנפיקים תמונה ברורה: 31% מהגברים שביצעו שיחות לחו"ל, עשו זאת באמצעות תוכנות VoIP, כמו סקייפ, לעומת 19% בלבד מקרב הנשים. גברים גם נוטים יותר לבצע שיחות וידאו ביחס לנשים - 16% לעומת 11% בהתאמה.

בשוק הטלפוניה והוידאו מבוססי האינטרנט קיים עדיין פוטנציאל רב שמחכה להתממש. הסקר החדש מאפשר הצצה על הפוטנציאל הגלום בשוק, על פי הסקר, 10% מהגברים יהיו מוכנים לעבור ולבצע את השיחות הבינלאומיות שלהם באמצעות תשתית VoIP. כמו כן, הנכונות של גברים לשלם עבור שירות שיחות וידאו גבוהה הרבה יותר מאשר אצל נשים - 42% לעומת 24%. ההוצאות על שיחות בינלאומיות בארה"ב מוערכות על ידי חברת Rebtel בכ-23.8 מיליארד דולר, אך רוב הלקוחות, 51% מהם, עדיין עושים שימוש בקו קרקעי.

מתברר אם כן כי גברים מוכנים לאמץ את טכנולוגיות הטלפוניה החדשות הרבה יותר מאשר נשים. בהתאם לכך, יתכן שעל חברות ה-VoIP להשקיע את מאמצי השיווק שלהן בקהל הנשי, על מנת להשיג דריסת רגל משמעותית יותר בעולם הטלפוניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully