פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   החיפושיות בדרך ל-iTunes?

   ההכרזה של אפל ב-5 בערב צפויה לעסוק בהשקת הקטלוג של הביטלס בחנות המדיה iTunes

   האם ההכרזה של אפל היום (ג') בחמש בערב תעסוק בקטלוג השירים של הביטלס? ב-Wall Street Journal חושבים שכן. העיתון האמריקאי מדווח שאפל תכריז כי בקרוב השירים של החיפושיות יגיעו לאייטיונס. תהיה זו הפעם הראשונה בה הקטלוג יהיה זמין בצורה חוקית להורדה דרך רשת האינטרנט.

   הדיווח של הג'ורנל מגיע מספר שעות לאחר הופעת הודעה באתר האמריקאי של אפל, בה מתבקשים האנשים להכנס לאתר שוב היום ב-5 בערב. "מחר הוא רק עוד יום. שלא תשכחו לעולם" נכתב באתר, זאת תוך אזכור "הודעה מרגשת מ-iTunes". עם זאת, המקורות של ה-WSJ גורסים כי העסקה עלולה להתבטל ברגע האחרון.

   אחת הסיבות לכך שקטלוג הביטלס לא הופיע עד כה באייטיונס היא סכסוך מתמשך בין אפל - חברת המחשבים לבין אפל - חברת המדיה שהוקמה על ידי הביטלס. עוד ב-1978 תבעה השניה את הראשונה על שימוש לא מורשה בסימן מסחרי. בתביעה ההיא ניצחה האפל של ביטלס, כשחברת המחשבים אף הסכימה לא להכנס לעסקי מוזיקה. כבר ב-1989 הגיעה עוד תביעה, על כך שמחשבי מק יכולים לנגן קבצי אודיו מסוג Midi (שוב החיפושיות ניצחו) וב-2003 החל משפט שלישי, בעקבות ההשקה של iTunes ואייפוד (סטיב ג'ובס ניצח). בסופו של דבר, ב-2007 הושג הסכם פשרה בין החברות.