מכסח הספאם

דניאל בלסם מסן-פרנסיסקו שונא דואר זבל. הוא תובע את אלו שמעיזים לשלוח לו כזה. בינתיים זה הביא לו מעל למיליון דולר

אסף לבנון
27/12/2010

כמו כל משתמש אינטרנט ממוצע, גם דניאל בלסם מסן-פרנסיסקו שונא ספאם. למעשה, ייתכן שהוא שונא את דואר הזבל אפילו יותר, שכן לא רבים עושים את מה שהוא בחר לעשות – להתפרנס מתביעת ספאמרים. עד לפני שמונה שנים עבד בלסם כאיש שיווק. כמויות הספאם הגדולות שקיבל גרמו לו להתפטר מעבודתו, לפתוח אתר בשם Danhatesspam.com, ללמוד משפטים ולתבוע שולחי הודעות זבל לפרנסתו. וכך, רבים ממוכרי הוויאגרה, השעונים המזויפים והנופשים הזולים מקבלים את נחת זרועו של האיש שמצהיר כי הוא "מרגיש שאני עושה משהו כדי לנקות את האינטרנט". "מה שהתחיל בקטן הפך לתחביב ומשם לקריירה", הוא אומר.

עד היום צבר בלסם יותר ממיליון דולר מתביעות מהסוג הזה, ביותר מ-40 ניצחונות. הסניגורים בבית המשפט נוהגים לטעון כי הוא מנצל את חוקי האנטי-ספאם, ומאשימים אותו כי הוא תובע חברות שנמצאות מחוץ למדינת מגוריו קליפורניה, מכיוון שאלו יעדיפו להגיע לפשרה צנועה יחסית. יש לו יותר ממאה כתובות אי-מייל, כך שכמויות הספאם שמגיעות אליו גדולות מאוד.

יש חברות המנסות להגיב בתביעה חוזרת לבלסם, בהציגו כאופרטוניסט ובטענות כי אינו עומד בתנאי הפשרה שהושגה. חברה בשם Valueclick תבעה אותו בטענה שחשף את תנאי ההסכם עמה, בניגוד לפשרה אליה הגיעו הצדדים. "פעמים רבות הוא מסתכל על העניין כאילו שכל מי שלא מסכים איתו חייב להיות רשע מרושע", אמר עורך הדין של החברה התובעת. בלסם פוטר טענות אלו באומרו שאלו לא יותר מפעולות תגובה של הצד השני, לאחר שנמצא אשם על ידי בית המשפט. "אני מרגיש נוח במה שאני עושה, ואני לא הולך", הוא מסכם.

  • ספאם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully