פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   Google Street View הושק בארץ

   פעילות צילום רחובות ישראל על ידי גוגל הושקה היום רשמית. היא תחל בירושלים, תל-אביב וחיפה ותתרחב בהמשך

   Google Street View הושק בארץ

   צילום: גדעון צנטנר

   גוגל רוצה לצלם את הבית שלכם. החברה הודיעה היום (ב') על תחילת פעילות הצילום של רחובות ישראל, עבור שירות Street View. מדובר בשירות המאפשר "ניווט וירטואלי", אשר הושק ב-2007 וכולל כיום יותר מ-30 מדינות. במסגרת הפעילות, יעברו כלי רכב - מכוניות ואופני תלת-אופן, המצויידים במצלמות מיוחדות, ברחובות המדינה. הפעילות תחל בירושלים, תל אביב וחיפה, ולאחר מכן תתרחב גם למקומות אחרים בישראל. אתרים רגישים מבחינה בטחונית לא יצולמו, זאת כיוון שגוגל פועלת בתיאום עם משרד הבטחון.

   לשירות מספר מטרות מוצהרות, כשהראשית שבהן היא תיירות וירטואלית. למטרה זו מצלמת גוגל לא רק רחובות ערים כי אם גם אתרים ארכיאולוגיים. גילה בן-הר, מנכ"ל המרכז לטכנולוגיה חינוכית, הציגה שימוש חינוכי של המוצר - שילובו בתוך ספר לימוד גיאוגרפיה דיגיטלי. בתרגיל שהודגם נדרשים התלמידים להסתכל על שכונות מהגרים בערי העולם ולעמוד על האלמנטים הדומים בהן.

   ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר באירוע ההשקה של Street View כי "ככל שמכירים טוב יותר את ירושלים, מצבה משתפר. ככל שירושלים נחשפת יותר בעולם, כך אוהבים אותה יותר." לדבריו של ברקת, סטריט וויו היא "אחת מאותן הטכנולוגיות שיכולות לשנות התנהגות צרכנים".

   "גוגל לא לוקחת צד באירועים פוליטיים"

   בגוגל אמנם מאוד אוהבים לדבר על הפרוייקט, אך עושים זאת בקווים כלליים מאוד. מנהל פעילות החברה בישראל, מאיר ברנד, סירב לומר האם גוגל תפרסם לו"ז מפורט של מעבר כלי הרכב המצלמים ברחובות ספציפיים, והסתפק באמירה כי החברה תעדכן מעת לעת את הפרטים באתר. אנחנו כן יודעים שגוגל תצלם רק בימי חול, ולא בסופי השבוע.

   תשובה נוספת עליה ברנד לא ענה היא האם בגוגל מתכננים לצנזר שלטים פוליטיים אותם מתכננים פעילים משלל ארגונים להניף מול העדשות. התשובה הרשמית: "גוגל לא לוקחת צד באירועים פוליטיים". כשאנחנו מקשים ושואלים למה הכוונה - הרי אי-לקיחת צד יכולה לבוא לביטוי במחיקת כל החומרים הפוליטיים בדיוק כמו שהיא יכולה לבוא לביטוי בהשארת כל הביטויים הפוליטיים - מאיר ברנד מסרב לפרט.


   עוד בנושא:

   - Google Street View: כשהמצלמה פוגשת את הבלתי צפוי
   - אושר: Google Street View יופעל בישראל
   - צרפת קונסת את גוגל