מל"טים אמריקאיים: האויב מאזין - או לפחות צופה

עד 50% מכלי הטיס של צבא ארצות הברית משתמשים בערוץ וידאו לא מוצפן, אליו יכול להתחבר גם האויב

אסף לבנון
30/10/2012

האם הצבא המתוחכם בעולם מאפשר לאויביו להתחבר בקלות לערוץ הווידאו שלו? אתר Wired מדווח שעד חצי מכלי הטיס שמפעיל צבא ארצות הברית לא מצפינים את אות הווידאו שהם מקבלים, וכך מאפשרים לאויבים להתחבר לשידור ולקבל את חומר הווידאו שמקבלים המטוסים.

כבר לפני ארבע שנים התגלה שלוחמי אויב התחברו לערוץ הווידאו של מל"טים של הצבא האמריקאי, אך למרות שמטוסים ללא טייס הפכו לכלים מרכזיים מאוד בלחימת ארצות הברית בפעילי טרור ובמתנגדים - מל"טים שטסים מעל למדינות כגון לוב, תימן, סומליה, פקיסטן ואפגניסטן - עדיין עושות זאת עם וידאו לא מוצפן. זאת למרות שב-2008 הבטיח הפנטגון שהפרצה תיסגר על ידי שימוש בפרוטוקול תקשורת חדש וכלי הצפנה. ארבע שנים לאחר מכן, רק בין 30% ל-50% מכלי הטיס כוללים קבלת שידור מוצפן, ושאר כלי הטיס צפויים להשתדרג עם ההצפנה עד 2014.

כלי הטיס מקבלים סיגנל וידאו באחת משתי דרכים: שימוש בלוויין דרך פרוטוקול מאובטח, ותדרי רדיו - שבמקרה של הצבא אינם מאובטחים. על פי דיווחים, המטוסים ללא טייס צפויים לקבל קדימות בשדרוג הנדרש, וגורמי ביטחון מנסים להרגיע, בהצהירם שלא ידוע על תקריות בהן אויבי ארצות הברית השתמשו בקטעי וידאו אלו כנגדה. "אך אני מופתע שכך, וזה גם לא אומר שזה לא קרה" - אמר מקור ביטחוני לוויירד. "אם מישהו יכול להשיג גישה אמינה לווידאו של המטוסים ללא ידיעת ארצות הברית - יהיה מדובר מבחינתו בהצלחה גדולה. קיימת דרישה גבוהה לצילומים אלו מאפגניסטן וממקומות אחרים", אמר לוויירד מיקה זנקו, מהמועצה ליחסי חוץ.

  • מל"טים
  • הצפנה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully