פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג מצהיר על תמיכה בישראל? לא באמת

   גולשים ישראלים רבים שמחו לראות תמונה של מנכ"ל פייסבוק מחזיק שלט תמיכה בישראל. ואז התברר: התמונה מזויפת

   גולשי פייסבוק הישראלים שמחו לקבל אתמול בערב חיזוק ברגעים הקשים של מבצע "עמוד ענן", כאשר בין טיל אחד למשנהו התברר שמנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הוא ממש איתנו בעניין. בפייסבוק הופצה תמונה של צוקרברג כאשר הוא מחזיק שלט עלי כתוב "אני עומד לצד ישראל".

   מארק צוקרברג (אתר רשמי)

   כצפוי, התמונה החלה להיות משותפת רבות ולרוץ חזק ברשת הישראלית, שהתגאתה שמנכ"ל הרשת החברתית הפופולרית בעולם (כולל בעולם המוסלמי) מביע תמיכה מובהקת שכזאת בישראל, ללא מורא. בכל זאת, יהודי, וגם נפגש פעם עם שמעון פרס.

   מה רבה הייתה האכזבה כאשר התברר שלא מדובר ביותר בזיוף. התמונה לא צולמה בימים האחרונים. למעשה - היא צולמה ביולי 2010, כאשר פייסבוק הגיעה ל-500 מיליון משתמשים. על השלט שהחזיק אז צוקרבג בסך הכל היה כתוב "תודה!".

   מארק צוקרברג (אתר רשמי)

   וכמובן שאומת הממים הישראלית מיד ניצלה את ההזדמנות בשביל להריץ קצת צחוקים על התמונה המפוברקת.

   "תרשמו כאן כל מיני דברים שאני כביכול אמרתי ותשיגו מלא לייקים לעמוד שלכם, חבורת אימבצילים לא מפותחים" אומר הצוקרברג של גלעד דהאן.

   מארק צוקרברג (אתר היורוליג)

   הצוקרברג של נמרוד צוק אומר "מצטער על החסימה, גבר. אני הולך לצפות קצת בסרטונים של מיכאל בן-ארי כדי להעניש את עצמי". הסיבה: צוק לאחרונה נחסם ליממה משימוש בפייסבוק לאחר שכהניסטים עשו עליו Report לאחר שהתבטא בצורה שמאלנית מדי לטעמם. ואם פייסבוק לא מכפרת על זה - אפשר להעמיד פנים שכן, כדי להרגיש קצת יותר טוב.

   מארק צוקרברג (אתר רשמי)

   והצוקרברג של קונסטנטין לאורי עסוק בעיקר בלוק. "כזה שפם אני רוצה" כתוב על השלט שלו לצד תמונתו שלו. "אני חושב שאפשר לסמוך על הבנאדם שהמציא את הפייסבוק שידע מה טוב", מסכם לאורי.

   מארק צוקרברג (אתר רשמי)