פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   Google Now בדרך לכרום

   גוגל מפתחת את מנגנון ה-Now, שמציג מידע רלוונטי משירותי החברה וזמין כיום רק באנדרואיד, גם לדפדפן הכרום שלה

   ההתראות של Google Now נמצאות בדרכן אל דפדפן הכרום הפופולרי של גוגל. המנגנון, שהושק עם גרסת ג'לי בין (4.1) של אנדרואיד ביוני השנה, היה זמין עד כה רק למכשירים סלולריים בודדים, ואילו כעת מאשרת גוגל כי היא מתכננת להרחיב את הגישה אליו גם למחשבים אישיים. צוות הפיתוח של הדפדפן כבר הטמיע את היסודות הדרושים לכך אל תוך Chrome, אך לא ברור מתי נאו יושק רשמית בגרסת המחשב האישי שלו.

   נזכיר כי מטרתו של Google Now היא להציג את המידע שרלוונטי לכם בלי שתבקשו אותו, בהסתמך על המיקום שלכם ועל המידע שיש לגוגל עליכם. כך, למשל, אחד החידושים במנגנון הוא הצגת כרטיס עליה למטוס כשהטלפון מזהה שאתם נמצאים בשדה תעופה, ורואה שיש בתיבת הג'ימייל שלכם כרטיס עליה אלקטרוני. מעבר לכך, יכול המנגון להגיד לכם מתי צריך לצאת לפגישה שנקבעה אצלכם ביומן, כאשר הוא מתחשב במצב הפקקים שנשאב מ-Google Maps.

   לא ברור עדיין אם בגרסת הכרום נראה פונקציונליות ייחודית כלשהי, או שמא את אותם סוגי ההתרעות. מעבר לכך, יש לזכור כי בישראל חסרים כמה מהמאפיינים הבולטים של גוגל נאו, כמו התחשבות בתחבורה ציבורית (לגוגל אין מידע על התחבורה הציבורית בישראל, נכון להיום).