תקלת אבטחה בראוטר של ASUS

תקלות אבטחה בראוטרים של Asus חושפות קבצים אישיים לפורצים; מתברר כי החברה ידעה על כך חודשים קודם לכן

  • asus
  • ראוטר
בר בן ארי
הראוטר של ASUS (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

הראוטר שלכם עלול לשמש ככרטיס כניסה לפורצים שיקבלו גישה למסמכים האישיים שלכם – כך גילו באחרונה בעלי דגמים שונים של ראוטר מתוצרת Asus. תקלות אבטחה במכשירים המציעים תכונות של שיתוף וגיבוי קבצים בענן, מנוצלות על-ידי האקרים והופכות את הקבצים השמורים לחשופים.

משתמש בשם ג'רי התריע בימים האחרונים על מציאת קובץ טקסט שהתווסף לרשימת הקבצים שלו בכונן הנייד, אותו חיבר אל הראוטר. בתוך הקובץ נכתב: "זוהי הודעה אוטומטית הנשלחת לכל מי שמושפע מהתקלה. ראוטר ה- Asus(והמסמכים) שלך נגישים לכל אחד בעל חיבור לרשת. עליך להגן על עצמך וללמוד עוד על-ידי קריאת הדיווח החדשותי הבא".

עוד בוואלה!

הישראלי הזה יהיה אלוף העולם במשחק שכולם מדברים עליו?

לכתבה המלאה

תקלות האבטחה זוהו בתכונת ה-AiCloud של Asus, המייצרת רשת שיתוף קבצים ומאפשרת סנכרון מידע בין מכשירים ושירותי ענן שונים. לדברי חוקר האבטחה קייל לאבט, הפעלת התכונות”Cloud Disk" ,"Smart Access" ו-"Smart Sync” מאפשרת את ניצול הפרצות. לפי הדיווח ב-Cnet, כך גם הפעלת תוכנת השיתוף Samba. כעשרה דגמי ראוטר מתוצרת Asus מושפעים מהן, לדברי לאבט.

החוקר אמר לכתב Cnet כי דיווח על התקלות לנציגי Asus כבר בספטמבר ונובמבר, לאחר שביוני האחרון פרסם דו"ח על פרצות אבטחה ותיקות בדגמי הראוטר של החברה, ונאמר לו כי טענותיו ייבחנו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully