פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אפל: 70 אחוז מעובדי החברה הם גברים

   וגם: פאדיחה לגוגל כשבתוצאות החיפוש לכפר קטן באנגליה הופיע תמונה של איבר מין. חדשות הטק

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אפל מצטרפת לרשימת החברות הטכנולוגיות שמפרסמות דו"ח גיוון, בהן גוגל ופייסבוק, במסגרתו הן חושפות את פילוח עובדיהן על בסיס גזע ומין. לפי נתוני אפל, 55% מעובדיה בארה"ב הם לבנים, 15% אסייתים ו-7% בלבד הם שחורים. מבין כלל עובדיה ברחבי העולם, 70% הם גברים. בשדרת ההנהלה בעולם, מהווים הגברים 72%.

   מנכ"ל אפל טים קוק הביע מורת רוח גלויה מהנתונים: "כמנכ"ל, אני לא מסופק מהמספרים בעמוד זה". לדבריו, "הם אינם חדשים עבורנו, ועבדנו קשה לאורך זמן כדי לשפר אותם".

   טוויטר: 23 מיליון חשבונות הם רובוטים

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   טוויטר מודה באופן רשמי כי 8.5% מהחשבונות ברשת המיקרובלוגינג, המהווים 23 מיליון במספר והנספרים על-ידה כמשתמשים פעילים חודשיים, הם למעשה רובוטים אשר מתעדכנים באופן אוטומטי. לפי הדיווח של החברה, "עד 8.5% מכלל המשתמשים הפעילים עושים שימוש ביישומי צד שלישי שייתכן כי התקשרו עם השרתים שלנו אוטומטית לשם קבלת עדכונים שוטפים ללא כל פעולה נוספת שניתן להבחין בה".

   פייסבוק: מעכשיו האפלקיציה תקרוס פחות

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (אילוסטרציה: ShutterStock)

   פייסבוק הודיעה כי בעדכון האחרון לאפליקציה הייעודית למשתמשי iOS פתרו מתכנתי החברה באג שהפריע למשתמשים במשך זמן רב. הבאג היה גורם עיקרי לקריסת האפליקציה, ואף שהמתכנתים זיהו את הקריסות, לקח להם חודשים לאתר את הבעיה שגרמה להן. כעת טוענת החברה כי באותה גרסה של האפליקציה, 13.1, צומצם שיעור הקריסות ביותר מ-50%.

   גוגל: איבר מין הופיע בטעות בתוצאות החיפוש

   תמונת עירום בתוצאות החיפושת של "סקלו" בגוגל (צילום מסך , טוויטר)
   כך התמונה של "סקלו" נראתה בגוגל

   גולשים שחיפשו בגוגל דרך המחשב את הכפר סקלו (Skellow) באנגליה במהלך סוף השבוע נחשפו, לצד מידע כללי אודותיו, לתמונה פורנוגרפית של גבר עירום. בתמונה, שנחשפה בטוויטר על-ידי האנימטור דיוויד פירת', מגבת מסתירה חלקית את איבר מינו את המצולם. הפרסומים אודות המקרה בעיקר השתעשעו על חשבון גוגל. בינתיים תוקנה התקלה והכפר סקלו שוב מופיע בתמונתו האמיתית והפסטרולית.