פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   גולשים נגד חנוך דאום: "חנוך דאום האפס"

   אתמול בלילה החל טוויטר להתמלא בציוצים "חנוך דאום האפס", בשלל ואריאציות, אחרי שגולש דיווח שדאום אמר לו בזמן הופעה שהוא צריך להתאבד

   חנוך דאום (ברק פכטר)
   חנוך דאום (צילום: ברק פכטר)

   האם חנוך דאום אמר למישהו שישב בהופעה שלו שהוא צריך להתאבד? מה קורה כשלייב טוויטינג הופך להתנגחות אמתית פנים אל פנים? ואיך כל זה התגלגל והפך למם אינטרנטי?

   הכול התחיל אתמול, בהופעת סטנדאפ שערך העיתונאי והטאלנט חנוך דאום בכנס של חברת יפעת. בהופעה נכח הבלוגר רועי רוטמן, שתכנן לצייץ בטוויטר שלו הערות על ההופעה בזמן שתתקיים, מה שנקרא "לייב טוויטינג". כבר שבוע לפני ההופעה צייץ רוטמן בטוויטר: "בשבוע הבא, את"ה, יקיים מקום העבודה שלי אירוע חגיגי לסיכום שנת 2014, במהלכו יזכו עוקביי ללייב טוויטינג מרגש ממופע סטנד-אפ של חנוך דאום". גם אתמול, לפני ההופעה, הזכיר רוטמן את הלייב-טוויטינג הצפוי. מאופי הציוצים היה ברור שהוא לא בדיוק מחבב את דאום, ושהלייב טוויטינג עומד להיות בהתאם.

   ציוצים של רועי רוטמן נגד חנוך דאום בטוויטר (צילום מסך , טוויטר)

   אלא שרוטמן זכה להפתעה לא נעימה: מתברר שדאום חיפש את השם שלו בטוויטר לפני ההופעה, וכך גילה על כוונותיו של רוטמן. באותו ערב, במהלך ההופעה עצמה, פנה דאום לנוכחים מעל הבמה וסיפר להם כי בקהל יושב מישהו שמתכנן לדווח על ההופעה שלו בטוויטר, ובהמשך אף הזכיר את שמו. במהלך ההופעה שב והתייחס דאום ללייב טוויטינג של רוטמן, כשהוא מדי פעם פונה אליו ואומר: "אתה מצייץ את זה, רוטמן?".

   באחד הקטעים במופע, דיבר דאום על אנשים שהוא לא מבין למה הם לא מתאבדים. גם הפעם פנה לרוטמן תוך כדי הבדיחה. רוטמן סיפר על הרגע הזה בטוויטר:

   ציוצים של רועי רוטמן נגד חנוך דאום בטוויטר (צילום מסך , טוויטר)

   לדבריו של רוטמן, דאום בעצם התכוון שהוא, רוטמן, צריך להתאבד. "אני רועי רוטמן, ואני פאנץ' של חנוך דאום", כתב, "אל תשלמו כסף לראות אותו, אתם יכולים לקבל אותי פה בחינם". העוקבים והמגיבים הצטרפו לכעסו של רוטמן, והחלו לצייץ ואריאציות שונות על המשפט "חנוך דאום אפס". צירוף המילים הזה הפך, בן-לילה, למטבע לשון טוויטרי, למם:

   ציוצים בטוויטר: חנוך דאום האפס (צילום מסך , Twitter)
   כמה מציוצי ה"חנוך דאום האפס" (צילום מסך טוויטר)

   ולדברי אחד הגולשים, מישהו אפילו הוסיף תמונה של 0 לערך הוויקיפדיה של דאום, אם כי בהחלט ייתכן שמדובר בבדיחה פוטושופית:

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   בעקבות התמיכה שקיבל מהגולשים, צייץ רוטמן:

   ציוצים של רועי רוטמן נגד חנוך דאום בטוויטר (צילום מסך , טוויטר)

   חנוך דאום סירב להגיב לדברים.

   ציוצים בטוויטר: חנוך דאום האפס (צילום מסך , Twitter)