למה מושיק גלאמין מבקר בבית ראש הממשלה?

יומיים לפני שאמור להתפרסם דו"ח המבקר בנושא הוצאותיו של בית ראש הממשלה, העלה אושיית העיצוב מושיק גלאמין סרטון ובו הוא מבקר באותו בית עצמו ומתפלא לגלות כמה הוא צנוע וכמה שרה מקסימה. צירוף מקרים? הגולשים חושבים אחרת

רחלי רוטנר
צילום מסך

השטיח? עם חור. הדלת? לא נפתחת עד הסוף. המנורות כמעט נופלות, ידית התנור שבורה. אלה המראות שנחשפים לעיניו של המעצב והמגיב מושיק גלאמין, בסרטון מיוחד שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו בשעות האחרונות, ובו הוא מבקר במעון ראש הממשלה. "אני מאוד מופתע לרעה ומאוכזב מהאופי של הבית", הוא מסכם את הביקור.

לגלאמין כבר היו בעבר תכניות עיצוב במסגרתן ביקר בבתים שונים וניסה לשדרג את המראה שלהם. אולם לא זה המקרה, ולא מדובר בחלק מתכנית או פרויקט דומה. גורמים בזכיינית "רשת" - בה משודרת תכניתו של גלאמין "בא לחדש לכם" - אף ביקשו להדגיש שאין להם ולתכנית קשר לסרטון בן ה-15 דקות שהעלה גלאמין לפייסבוק הערב.

בסרטון המדובר גלאמין לא מתיימר לשנות את עיצוב הבית כמו בתכנית שלו, אלא הוא מוקדש כולו אך ורק לסיור בבית ראש הממשלה, בהדרכתה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. במהלך הסרטון משתומם גלאמין מהעליבות של המקום, אך גם מתפעל ממגע ידה של שרה שמצליחה לדבריו להשרות חום ונעימות גם על חדרים צנועים כמו אלה. "אני לא מאמין, זה כמו מטבח של פנימיה ברומניה 1954", קורא גלאמין למראה המטבח הזעיר, עם הקיר הפגום והכלים הסדוקים, "קשה לי להאמין שזה מטבח מתפקד של מישהו". גלאמין גם מצלם סלפי עם שרה נתניהו, ובסוף הסרטון מציע להם עזרה בשיפוץ הבית.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
גלאמין מסרב להאמין למראה עיניו (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

הגולשים הגיבו לסרטון בהסתייגות רבה. התזמון של עליית הסרטון - יומיים לפני שמתפרסם דו"ח המבקר בנושא ההוצאות הכספיות במעון ראש הממשלה - גרם לרבים מהם לתהות באשר לאינטרסים של יוצרי הסרטון. קשה להאמין שלגלאמין התחשק יום אחד לעשות בדיקת סטיילינג אצל הזוג נתניהו, בעיתוי כזה, כשהסרטון כולו מתרכז באישיותה המלבבת של האישה הראשונה ובדלותו של מעון ראש הממשלה. "לא אמין", כתבה אחת הגולשות, "כאילו שלא נחשוב לרגע שהם חיים טוב, לפעמים על חשבוננו". "מאוד מתבקש עכשיו להוציא סטטוס. לתרומות נא לשלוח לפקודת ראש הממשלה", לעגה מגיבה אחרת. "לא ידעתי שאתה מתמחה בכתבות יח"צ. זה כל כך מאולץ", כתב מגיב נוסף. אחרים תהו למה לא מראים דווקא את הבית של משפחת נתניהו בקיסריה.

כשעה לאחר שהעלה גלאמין את הסרטון, שיתף אותו גם בנימין נתניהו עצמו, בתוספת הכיתוב "הזמנו את מושיק גלאמין לתת חוות דעת מקצועית, אובייקטיבית ובלתי תלוייה, על התנאים במעון ראש הממשלה. זה מה שיצא".

הבוקר התייחסה יו"ר מרצ זהבה גלאון בפייסבוק שלה לסרטן, וכתבה: "כן, גם אני ראיתי את הסרטון החדש והלא-יאמן שבו הזוג נתניהו נותן סקירה יללנית בת רבע שעה על מצבו המתקלף של בית ראש הממשלה. בחיי, איזה מסכנים, ממש עוד רגע אני מתקשרת לרשויות הרווחה. כמובן שזה מצג שווא פתטי שנועד לחטוף את השיח לקראת פרסום דו"ח המבקר, אבל בואו נניח לרגע שזה נכון ובית ראש הממשלה באמת מתפרק. אם זה המצב, יואיל נתניהו ויסביר מה עשה עם 497,000 ש"ח שהוקצו בשנה האחרונה לתחזוקת המעון. וכשאני אומרת 'יסביר' אני מתכוונת שיסביר את זה לחוקרי המשטרה שאולי הגיע הזמן שייתן את הדין מולם".

תמונות של בית ראש הממשלה מתוך הסרטון:

המנורה - שבורה! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
השטיח - קרוע! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
התנור - מתפרק! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
הקיר - מתפורר! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
הארונות - מתקלפים! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
הדלת - רופפת! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
המשקוף - שבור! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
אבל בעלת הבית - מקסימה! (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully