פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הקימורים של בן ה-18 הזה הסעירו את הרשת בסין

   תמונותיו של ליו זי-צ'ן, בעל המראה העדין, הציפו את הרשתות החברתיות בסין וגררו ביקורות שליליות במיוחד. חלק מהגולשים אפילו ערכו תחקירים על עברו כדי להוכיח שהוא עבר ניתוחים פלסטיים. ליו ממשיך לטעון שזה המראה הטבעי שלו

   ליו זי-צ?ן (צילום מסך , ווייבו)
   ליו זי-צ?ן. (צילום מסך מתוך ווייבו)

   דיון מעורר יצרים ברשתות החברתיות בסין מביא דוגמה נוספת להבדלי התפיסות בין גברים ונשים במדינה. לפני כחודש, סערה הרשת הסינית בעקבות פרסום תמונותיה של נערה בת 15, שעברה כמה ניתוחים פלסטיים על מנת להידמות למודל היופי האולטימטיבי בעיני הסינים המכונה "נשמת הנחש". התמונות התקבלו בהתלהבות רבה, והפכו אותה לסלב של ממש.

   השבוע צצו באינטרנט תמונותיו של צעיר בן 18, בעל תכונות דומות, אך אלו התקבלו באופן הרבה פחות חיובי. תמונותיו של ליו זי-צ'ן, תושב בייג'ינג, הפכו לוויראליות ואלפי גולשים בווייבו (טוויטר הסיני) מילאו את הפרופיל שלו בתגובות.

   ליו, בעל האגן הרחב, העור החיוור והעיניים הגדולות, טען בתחילה כי לא עבר מעולם ניתוחים פלסטיים - ומאוחר יותר שינה גרסה והודה שהוא עבר אך ורק ניתוח מינורי לעיצוב האף. חייבים להודות שאכן קיים דמיון רב בין תמונותיו לאלו של "נשמת הנחש" הנשית, אך משום מה הקהל הסיני ממש לא מתלהב.

   בדיונים שהתפתחו ברשתות החברתיות סביב התמונות לא נשמע כמעט קולן של נשים, ואילו כמעט כל הגברים שהגיבו לתמונות האשימו את זי-צ'ן בשקרים ושחצנות. הקמפיין כנגדו הגיע לרמה שחלק מהגולשים ביצעו תחקירים אודותיו והצליחו לחשוף תמונות פספורט ישנות המעידות, לכאורה, כי ליו עבר ניתוחים פלסטיים מקיפים. בתגובה טוען ליו להגנתו כי כל שינוי מהתמונות הישנות הוא תוצאת תהליכי התבגרות טבעיים בלבד.
   ומה אנחנו למדים מהסיפור הזה? כנראה שבקהילת הרשת הסינית, אם את יפה - פרסמי את תמונותיך וכמה שיותר; אבל אם אתה חושב שאתה יפה - שמור את זה לעצמך.

   ליו זי-צ?ן (צילום מסך , ווייבו)
   הודה שניתח את האף. (צילום מסך מתוך ווייבו)
   ליו זי-צ?ן (צילום מסך , ווייבו)
   טוען שאלה קימורים טבעיים, הגולשים הסינים לא מאמינים. (צילום מסך מתוך ווייבו)
   נשמת הנחש (צילום מסך , ווייבו)
   היא דווקא לא הפריעה לסינים. (צילום מסך מתוך ווייבו)