פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תנאי השימוש ב-iTunes הפכו לקומיקס משעשע

   מי באמת אחראי לסיסמאות שלכם? כבר מהעמוד הראשון של הקומיקס החדש אפשר לראות שאולי כן היה כדאי לקרוא את תנאי השימוש של האייפון

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   אולי עכשיו תטרחו לקרוא? (צילום מסך)

   אי שם באחת ממדינות העולם, בוודאי יושב האדם שטרח לשבת ולקרוא את חוזה תנאי השימוש של iTunes מתחילתו ועד סופו, ואז אישר את התנאים הללו תוך הבנה מלאה של ההסכם הנחתם בינו ובין אפל. עבור מאות מיליוני המשתמשים האחרים, המסמך הזה הוא עדיין פיסת מסתורין שאיננו יודעים עליה דבר.

   קבוצת אמני קומיקס החליטה לנסות ולפתור את המחדל הזה, באמצעות סדרה חדשה שאינה אלא הסבר גרפי משעשע לתנאים עליהם כולנו חתומים. לפי התוכנית, יתפרסם בכל יום עמוד אחד נוסף בחוברת שצפויה לכלול בסך הכול 94 עמודים.

   העמוד הראשון, לדוגמה, עוסק בתנאי הקמת החשבון. לו הייתם טורחים לקרוא אותו (וכעת כשמתלווים אליו ציורי קומיקס חמודים כאלה, באמת שאין לכם תירוץ), הייתם מגלים כי אפל מתנערת מכל אחריות לאבטחת פרטי המשתמש והסיסמה שלכם, וכי אתם מצדכם מבטיחים שתספקו לה את האמת וכל האמת בעת ההרשמה לשירות, ותדאגו לעדכן אותה מיד על כל שינוי.

   נזהיר מראש כי בחלק מעמודי הקומיקס הפרשנות הגרפית לתנאי החוזה של אפל עשויה להיראות אלימה ואף סקסיסטית. מצד שני, יוצרי הקומיקס יכולים לטעון כי מקור האבסורד בחוזה המפורט של אפל - ולא בפרשנות שלהם.

   [לשאר הקומיקס]

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   (צילום מסך)
   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   (צילום מסך)
   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   (צילום מסך)