פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פטירתו של יוסי שריד- הסיפורים הכי חמים השבוע בפייסבוק

   חג החנוכה, מתווה הגז, פטירתו של יוסי שריד, קצבאות נכים ופרשת ינון מגל. וגם: כמה אחוזים מהסטטוסים שפורסמו השבוע נכתבו נגד יוסי שריד? סיכום השבוע בפייסבוק

   חמשת הנושאים הכי חמים השבוע

   סיכום השבוע בפייסבוק (אתר רשמי , VIGO)
   (גרפיקה: Vigo)

   בעידן של היום, אם תרצו למדוד את הדופק בחברה הישראלית מספיק לגלוש כמה דקות בפיד של פייסבוק. כל מה שמעניין אותנו זוכה להתייחסות רצינית ולפעמים גם רצינית-פחות בפוסטים, תמונות, ממים וסרטוני וידאו. השבוע קמפיין הנדל"ן הגזעני של חברת "באמונה", שהוביל את השיח במדיה החברתית בשבוע האחרון כבר נשכח מהגולשים לחלוטין, וגם הסערה סביב פרשת ינון מגל מעסיקה פחות את הישראלים ברשת החברתית. נתון מפתיע הוא הצניחה המשמעותית גם בעיסוק במצב הביטחוני.

   חמשת הנושאים הכי חמים השבוע בפייסבוק היו: חג החנוכה, מתווה הגז, פטירתו של יוסי שריד, קצבאות נכים ופרשת ינון מגל.

   חנוכה

   מנתוני חברת Vigo המנטרת את השיח הציבורי ברשתות החברתיות, היקף שיח הגולשים על אירועי חנוכה בשבוע האחרון מאפיל על ההתייחסויות לאירועים האקטואליים. הגולשים מתעניינים בחנוכה בהיבטים שונים החל מברכות הדדיות לחג, דרך חיפוש אירועים, חופשות ותעסוקה לילדים וכלה באתרי וקבוצות מתכונים בפייסבוק.

   גרפים של שירים #301

   Posted by ‎גרפים של דברים‎ on Monday, December 7, 2015

   מתווה הגז

   השבוע נמשך העיסוק האינטנסיבי במתווה הגז. 52,000 פוסטים נכתבו מאז סוף חודש אוקטובר מועד שידורה של הסדרה "מגש הכסף". בשונה מנושאים אחרים, בהם הגולשים ברשתות החברתיות מייצגים את מגוון הדעות של הציבור הישראלי, השיח על מתווה הגז מייצג את השמאל הפוליטי וקורא להפגין נגד המתווה הקיים.

   90 אחוזים מהשיח התקיים בעמודי פייסבוק של פוליטיקאים מהשמאל, או בעמודים של ארגונים התומכים במאבקים חברתיים. 96 אחוזים מהשיח הראה התנגדות למתווה, 73 אחוזים הציגו את מתווה הגז כפשע נגד הציבור וכינו אותו "שוד" או "גניבה". 62 אחוזים קראו לצאת להפגין ולעצור את המתווה המוצע.

   באטמן הגיע!#שודהגז

   Posted by ‎צדק חברתי - חדר המצב‎ on Saturday, December 5, 2015

   יוסי שריד

   מאות אישי ציבור ואלפי גולשים ספדו לשר החינוך לשעבר, יוסי שריד, בשבוע האחרון, או שיתפו מחוויות ההיכרות האישית שלהם עמו. 9 אחוזים מהפוסטים שמחו לאיד על מותו ופרסמו סטטוסים פוגעניים. גם בלכתו, נותר יוסי שריד אחד מאישי הציבור המסוקרים ביותר ברשתות, בהשוואה לשבועות בהן נפטרו אנשי ציבור בשנים האחרונות:

   אריק אינשטיין (נובמבר 2013) - 24,000 פוסטים.
   ספי ריבלין (דצמבר 2013) - 15,000 פוסטים.
   אריאל שרון (ינואר 2014) - 12,000 פוסטים.
   יוסי שריד - 10,000 פוסטים.
   עובדיה יוסף (יולי 2013) - 8,000 פוסטים.
   אורי אורבך (פברואר 2015) - 5,000 פוסטים.
   מוטי קירשנבאום (ספטמבר 2015) - 4,000 פוסטים.
   יצחק נבון (נובמבר 2015) - 4,000 פוסטים.
   שולמית אלוני (ינואר 2014) - 1,800 פוסטים.

   חלוקת הפוסטים לאחר פטירתו של יוסי שריד

   סיכום השבוע בפייסבוק (אתר רשמי , VIGO)
   (גרפיקה: Vigo)