פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   זהירות, פישינג! משתמשי PayPal בישראל על הכוונת

   קיבלתם הודעה מהכתובת הישראלית service@paypal.co.il שחשבונכם הוגבל? זו תרמית. גם משתמשי אפל זכו למנת חלקם עם הודעת פישינג תחמנית, המנסה לגנוב את פרטי המשתמשים

   לפטופ וכרטיס אשראי (ShutterStock)
   שימו לב איפה אתם מקליקים. (צילום: ShutterStock)

   הונאת פישינג, לגניבת סיסמאות ופרטים אישיים, שעושה את דרכה לעשרות אלפי תיבות דואר אלקטרוני בימים אלה, מנסה לפגוע במשתמשי PayPal. משתמשי PayPal קיבלו התראה שהחשבון שלהם הוגבל עקב "פעילות חשודה", ועל מנת להסיר את ההגבלות, על המשתמשים לספק פרטים אישיים לאימות זהותם.

   ההודעה מגיעה מהכתובת הישראלית service@paypal.co.il, ובניגוד להודעות פישינג קודמות היא כתובה בעברית טובה למדי. אם קיבלתם את ההודעה הזו לתיבת הדואר הנכנס שלכם, מומלץ לסמן אותה כדואר זבל וכמובן להימנע מלחיצה על קישורים כלשהם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ההודעה כתובה יחסית ברמה גבוהה. (צילום מסך)

   הונאת פישינג נוספת, המופצת בימים אלה לתיבות הדואר האלקטרוני של משתמשי אפל, טוענת שה-Apple ID וחשבון ה-iCloud של המשתמש יוגבל מכיוון שהוא לא סיפק את הפרטים האישיים שלו בזמן.

   ההודעה כוללת קישור שכביכול מאפשר למשתמשים לעדכן את פרטיהם באופן מידי ובכך להימנע מהשהיית החשבון, אך למעשה מוביל את הגולשים לאתר מתחזה בו הם מתבקשים להתחבר לחשבון שלהם באמצעות שם המשתמש והסיסמה שלהם – שנשמרת על ידי התוקפים.

   אך התוקפים בהונאה הזו לא מסתפקים בסיסמה בלבד. לאחר שהקורבן "התחבר" לאתר המתחזה הוא נדרש למלא מספר טפסים עם כמות נכבדה של פרטים אישיים הכוללים את מספר הטלפון שלו, כתובת מגוריו וכן את פרטי אמצעי התשלום שלו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פה הם גם רוצים את פרטי כרטיס האשראי. (צילום מסך)

   גיל נוילנדר הוא מנכ"ל ESET ישראל.