פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אלו היו 5 הסיפורים הכי חמים השבוע בפייסבוק

   גל הטרור, חוק העמותות ואיילת שקד, הכרעת הדין במשפט אולמרט, שוברים שתיקה והאח הגדול. וגם: כמה אחוזים מהגולשים חושבים שאולמרט זכאי?

   סיכום השבוע של VIGO (אתר רשמי , חברת VIGO)
   (צילום: חברת VIGO)

   גם השבוע מדדנו, בעזרת חברת Vigo, את הדופק של החברה הישראלית דרך הפוסטים, התמונות והתגובות שפורסמו בפייסבוק. תשומת הלב של הגולשים השבוע ניתנה לאירועים רבים, ללא בולטות לאירוע יוצא דופן. יש לציין את הצמיחה בנושאים הפליליים-משפטיים, שהחלה בהתעניינות בהכרעת הדין במשפט זדורוב, דרך ההצעה לקצוב את עונשו של קצב, הערעור במשפט אולמרט והחקירה של שרה נתניהו.

   חמשת הנושאים הכי חמים השבוע בפייסבוק היו: גל הטרור, חוק העמותות ואיילת שקד, הכרעת הדין במשפט אולמרט, שוברים שתיקה והאח הגדול.

   נושאים פוליטיים

   עיקר השיח ברשתות החברתיות המשיך השבוע לעסוק במאבק שבין הימין והשמאל, ונגע בהקשר של הטרור, חתונת השנאה, עצורי דומא, חוק העמותות, איילת שקד, שוברים שתיקה ובמשפט אולמרט.

   בשנה האחרונה עיקר הקולות הנשמעים ברשת הם של הימין הקיצוני, בעיקר בזכות מובילי דעה כמו קבוצת "ישראל שלי", "הצל" וכותבי סטטוסים מובילים כמו חנוך דאום ויותם זמרי.

   סיכום השבוע של VIGO (אתר רשמי , חברת VIGO)
   היחס בין ההתבטאויות בפייסבוק. (צילום: חברת VIGO)

   משפט אולמרט

   השיח על הכרעת הדין בעניין ראש הממשלה לשעבר התנהל בעיקר לפני פרסומה. מרבית הגולשים טענו כי אולמרט אשם וטענו כי יש למצות עמו את הדין גם בפרשות האחרות. חלק מהגולשים הגיבו באמצעות בדיחות ציניות, שכללו המלצות מה לעשות בכלא, השוואות בין אולמרט לבכירים אחרים שהורשעו או הזכירו פרשיות קודמות.

   סיכום השבוע של VIGO (אתר רשמי , חברת VIGO)
   כמה אחוזים מהגולשים חושבים שאולמרט זכאי? (צילום: חברת VIGO)