פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פדיחה: הזוכה בפרס הראשון בתחרות הצילום של ניקון - פוטושופ גרוע

   הצלם החובב, צ'אי יו ווי, כנראה לא האמין שתמונתו המזויפת תגיע רחוק כל כך בתחרות, ובטח שהוא לא חשב שההדבקה הרשלנית של המטוס תזכה אותו בפרס הראשון. למעשה, אפילו לא צריך להיות מומחה גרפיקה בשביל לראות את הזיוף

   צ?אי יו ווי (צילום מסך)
   תמונה יפה, רק חבל שהיא מזויפת. (צילום מסך)

   ענקית הצילום ניקון עשתה מעצמה צחוק בשבוע שעבר, כשהחליטה להעניק את הפרס הראשון בתחרות צילום, אותה ערכה בסינגפור, לצלם החובב, צ'אי יו ווי, שצילם לכאורה מטוס נוסעים העובר מעל ראשו בשעה שטיפס על סולם. הצילום האמנותי והמוקפד, במבט חטוף, הציג את המטוס בקומפוזיציה מושלמת ביחס לשאר האלמנטים שמסגרו אותו בצילום אך רבים שהביטו בתמונה ברשת פשוט לא האמינו שהתמונה זכתה בזכות עבודת פוטושופ גרועה כל כך.

   כאמור, לא נדרשת התעמקות ארוכה במיוחד בכדי לקלוט כי מדובר בזיוף מוחלט - המטוס הודבק על התמונה בגסות, וניתן אפילו להבחין ברקע הבהיר שלו שאיננו מתאים לשמיים בצילום של צ'אי.

   הבחירה של ניקון נראית מגוחכת במיוחד, לא רק מפני שהחליטה להעניק פרס למתמודד שזייף את התמונה, אלא גם מפני שהזיוף כאמור מאוד לא מקצועי וניתן היה לצפות מחברה המתמחה בצילום שתעלה עליו בקלות.

   צ?אי יו ווי (צילום מסך)
   ניתן לגלות את הזיוף ברגע. (צילום מסך)

   אומת הרשת מיהרה להגיב לפרשה בעשרות צילומים מזויפים שעשויים, למען האמת, במקצועיות רבה יותר מהמקור. בצילומים החדשים מככבים דארת' ווידר, גודזילה ורכבת הרים, כולם כמובן ממתינים בראש הסולם.

   לזכותה של ניקון יאמר שבשלב מסוים שיתפה פעולה עם הבדיחה, ואף העלתה כמה מהזיופים החדשים לחשבונות המדיה החברתית שלה. אבל אולי בכל זאת מוטב שבפעם הבאה יקדישו יותר מדקה לבחירת הצילום הזוכה בתחרות.

   צ?אי יו ווי (צילום מסך)
   לא ציפיתם שהגולשים ישבו בשקט, נכון? (צילום מסך)
   צ?אי יו ווי (צילום מסך)
   עכשיו זה הרבה יותר אמין. (צילום מסך)