פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איך למנוע מאפליקציית פייסבוק לזלול לכם 20% מהסוללה?

   בשבוע שעבר גילינו שהאפליקציה של הרשת החברתית מאטה את המכשיר ומחסלת את הסוללה בקצב מתסכל. אמנם הטיפ הזה לא יהפוך אותה לקלילה יותר אבל הוא יאפשר לכם ליהנות כמעט מכל הפיצ'רים בלי המחיר הכבד

   פייסבוק (ShutterStock)
   כל כך פופולרית וכל כך בזבזנית. (צילום: ShutterStock)

   בניסוי שנערך לפני כשבוע על ידי Android Central, הוסרה כליל האפליקציה של פייסבוק מסמארטפון שנבדק - ובעקבות זאת כל שאר האפליקציות החלו לפעול הרבה יותר מהר ולאורך זמן השתפר זמן הסוללה של המכשיר בכ-20 אחוזים. נתון מדהים שחושף עד כמה הרסנית אפליקציית הרשת החברתית - האפליקציה הפופולרית בעולם - לניידים שלנו.

   את הניסוי שיחזרו ואישרו משתמשים רבים נוספים, שגילו אף הם כי אפליקציית פייסבוק הרסנית עבור ביצועי הסמארטפונים; היא פועלת ברקע 24 שעות ביממה וגוזלת זמן סוללה יקר ללא צורך, תוך הפעלת שירותים רבים שהמשתמש אינו באמת זקוק להם. גם הגארדיאן הבריטי ערך בדיקה משלו, שאחריה נטען כי החיסכון בסוללה מגיע ל-15 אחוזים ולא עשרים. מה שבטוח, אין ספק שהאפליקציה של פייסבוק לא תורמת למכשיר.

   אמנם אין דרך להפוך את האפליקציה של פייסבוק לפחות זללנית, אבל יש אפשרות פשוטה ליהנות מרוב הפיצ'רים שהיא מציעה גם בלעדיה. אז כדי למנוע ממנה לחסל את הסוללה, קודם כל הסירו את האפליקציה התחברו לגרסת המובייל של פייסבוק באמצעות הדפדפן המובנה.

   סוללה חלשה (ShutterStock)
   הטלפון מתרוקן מהר מדי? (צילום: ShutterStock)

   הבעיה העיקרית בהסרת האפליקציה היא שהיא מדווחת לכם באמצעות התראות על פעילות בפייסבוק, בניגוד לדפדפן, אבל זה לא אומר שלא תוכלו להמשיך לקבל נוטיפיקציות גם בלעדיה, בזכות שינוי קל של ההגדרות.

   כדי לקבל התראות פייסבוק, אחרי הסרת האפליקציה, פתחו את הדפדפן בסמארטפון, היכנסו ל-Facebook.com וגשו לאזור ה-Menu. אם עוד לא עשיתם זאת, ייתכן ותדרשו להירשם מחדש ובחרו באפשרות Account Settings.

   לאחר מכן לחצו על האפשרות Notifications ואחריה Mobile. כעת פשוט לחצו על כפתור ה-Turn On בחלק העליון תחת הכותרת Push Notifications להפעלת הפיצ'ר, ותוכלו לעבור על רשימה ענפה של התראות אפשרויות, מהן תוכלו לבחור מה להשאיר פעיל ומה לכבות לעת עתה.

   אמנם לא כל הפיצ'רים קיימים בגרסת המובייל של האתר, אבל אין ספק שביחס למה שאתם מקבלים, עדיף ללכת על האפשרות הזו, בעיקר אם הנייד שלכם מתרוקן מהר מדי ומגיב בכבדות לעתים קרובות מדי.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   (צילום מסך)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   (צילום מסך)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   (צילום מסך)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   (צילום מסך)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   (צילום מסך)