כזה עוד לא ראיתם: שעון מכני פסיכי שכותב את השעה פעם בדקה

אם יש שעון אחד בעולם, שיכול להפנט אתכם למשך דקות ארוכות, זה השעון הזה, שתוכנן, עוצב ונבנה על ידי סטודנטים יפניים; יותר מ-400 רכיבי עץ עדינים מניעים בתזמון מושלם ארבע זרועות, שכותבות את השעה על לוח מחיק

  • שעון
מערכת וואלה!
צילום מסך

שעון דיגיטלי זול יכול להיות הרבה יותר מדויק, לאורך זמן, מהמורכבים שבשעונים השוויצרים אבל למרות שאנחנו חיים בעולם דיגיטלי, יש משהו קסום בתנועה המכנית המסונכרנת של כל גלגלי השיניים והמוטות שבשעון.

ואם יש שעון אחד בעולם, שיכול להפנט אתכם למשך דקות ארוכות, זה השעון הזה, שתוכנן, עוצב ונבנה על ידי סטודנטים באוניברסיטת טוהוקו לאמנות ועיצוב ביפן. בניגוד לשעונים מכניים אחרים, השעון המורכב הזה לא מצביע על השעה בעזרת מחוג אלא כותב אותה על לוח מחיק מדי דקה.

השעון נעזר ביותר מ-400 רכיבי עץ עדינים, המניעים בתזמון מושלם ארבע זרועות שכותבות את השעה על מה שנראה כמו רצועה מלוח מחיק לילדים. דקה אחרי שהזרועות מסיימות לכתוב את השעה, הלוח נע במהירות ונמחק, וכל הפעולה הזו חוזרת על עצמה בדיוק מושלם.

כנראה שהסטודנטים היצירתיים לא מתכוונים לייצר עוד שעונים כאלה, למרות שלפי תגובות הגולשים בעולם נראה שיהיו מספיק תומכים לפרויקט קיקסטרטר. מה שבטוח, זה אחד השעונים היותר מדליקים שיצא לנו לראות לאחרונה. או אי-פעם.

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully