פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קונספירציה? דיילת טיסת EgyptAir פרסמה תמונה של מטוס מתרסק

   אחת מדיילות המטוס המצרי שהתרסק השבוע פרסמה תמונה של מטוס מתרסק באינסטגרם לפני כשנה. הערכה: זו מחווה להרוגי המטוס האינדונזי; הערכה ברשת: זו קונספירציה והדיילת ידעה מראש מה הולך לקרות

   קונספירציה? דיילת טיסת EgyptAir פרסמה תמונה של מטוס מתרסק

   בהיעדרו של מידע רשמי וחד-משמעי באשר לגורמי ההתרסקות הטראגית של טיסת EgyptAir 804, שנעלמה ממסכי הרדאר בדרכה מפריז לקהיר, מפיצים חובבי הקונספירציות ברשת כל פיסת מידע שהם מצליחים להשיג, ונותנים לה כמובן את הפרשנות שלהם. פיסת מידע אחת, שמצליחה לעורר דיון נרחב במיוחד, היא צילום אותו העלתה הדיילת, סמר אזז אלדין, לפרופיל הפייסבוק האישי שלה לפני כשנה, וכעת שותפה אלפי פעמים.

   הצילום אותו פרסמה אלדין, שככל הנראה נהרגה בהתרסקות המטוס, מציג מטוס נוסעים השוקע לתוך המעמקים ברקע ודיילת יוצאת מהמים. לצילום לא מצורף כל טקסט, אם כי עיתוי הפרסום - כחודשיים לאחר התרסקות טיסת Malaysia Airlines באוקראינה - מעיד כי ככל הנראה ביקשה להתייחד עם זכר חבריה למקצוע שאיבדו את חייהם בעקבות ההתרסקות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הומור של דיילות או חזון לבאות? (צילום מסך מתוך אינסטגרם)

   כמובן שגולשים רבים אינם מקבלים הסבר זה, ורואים בצילום רמז כלשהו למעורבותה של אלדין במתקפת טרור שהובילה להתרסקות המטוס המצרי. נציין כי נכון לרגע זה, לא פרסמו הרשויות המעורבות כל מסקנה חד-משמעית בנוגע לסיבות להתרסקות המטוס, ולא ברור עדיין האם אכן מדובר בפיגוע טרור או בתקלה טכנית כלשהי שהביאה לאיבוד השליטה על המטוס והתרסקותו בים התיכון, סמוך לאי קרפטוס שביוון.

   מה שבטוח, גם אם יתפרסמו התוצאות הרשמיות של תחקיר ההתרסקות, ויעלה כי לא מדובר בפיגוע, חובבי הקונספירציה רק יראו זאת כחיזוק לדבריהם והוכחה כי מדובר בטיוח רחב היקפים בו מעורבות רשויות רבות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אלדין. ככל הנראה לא שרדה את ההתרסקות. (צילום מסך מתוך אינסטגרם)