פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השודד נתפס אחרי שאותר ב-People You May Know בפייסבוק

   כנראה נוצר בשרתי הרשת החברתית קשר בין הפרופיל של קורבן אחד ממעשי השוד לפרופיל של השודד כשהמכשירים הסלולריים שלהם היו קרובים

   השודד נתפס אחרי שאותר ב-People You May Know בפייסבוק
   סיפור בדקה

   עומר פאמוידה, בן 21 מהעיר בירמינגהאם שבאנגליה, חשוד בשורה של מעשי שוד וביזה אותם הוא ביצע לכאורה במהלך שנת 2014. למרות שרבים מקורבנותיו סיפקו למשטרה תיאור מדויק למדי של מראהו, החוקרים לא הצליחו לאתר אותו עד שתכונת ה-People You May Know של פייסבוק הציגה את פניו לאחד הקורבנות, דבר שהוביל לזיהוי מידי ומעצר דרמטי במרכז העיר.

   התכונה האמורה מנסה לשדך בין משתמשי פייסבוק, המשתמשים באפליקציה הניידת של הרשת החברתית ונמצאים בקרבה זה לזה. כך כנראה נוצר בשרתי הרשת החברתית קשר בין קורבן אחד ממעשי השוד של עומר לבין הפרופיל שלו בפייסבוק, שהוצג בפני אותו קורבן פשוט מפני שמכשירי הסמארטפון שלהם היו סמוכים זה לזה. התכונה שנראית על פניה כחדירה מסוימת לפרטיות המשתמשים הובילה למעצרו של פושע מסוכן.

   "עבודה בילוש קלאסית סיפקה לנו את רוב המידע שהיינו צריכים והצלחנו לקשר בין כל התקיפות השונות, אבל עדיין לא היה לנו שם", סיפר החוקר ריאון דף, האחראי למעצר. "החקירה התקדמה כשאחד הקורבנות יצר עמנו קשר לאחר שזיהה את פאמוידה בפייסבוק. זה היה החלק האחרון בפאזל שהיינו צריכים. אני מעוניין לשבח את כל הקורבנות שיצאו באומץ וסיפקו לנו את העדויות הנדרשות כנגד אדם שהוא באופן ברור אלים ומסוכן".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "אנשים שאתם עשויים להכיר" - לרוב לא מוצאים שם את הפורץ. (צילום מסך)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   עומר פאמוידה - נעצר אחרי שאותר בפייסבוק. (צילום מסך)