ציד הפוקימונים מרחובות הפך בטעות לאימת השכונה: "ספגתי איומים"

ויטו אשכנזי, בן ה-24 מרחובות, גילה שהוא חשוד כפדופיל מסוכן רק כי הסתובב בעיר וניסה לצוד פוקימונים. גם אחרי שהוא הבהיר שלא נשקפת ממנו סכנה, האמהות בקבוצת הפייסבוק לא הפסיקו להשמיץ אותו

מערכת וואלה!
28/07/2016
צילום מסך

בחודשיים שאפליקציית "פוקימון גו" נמצאת בחנויות האפליקציות, היא הצליחה לעורר לא מעט שערוריות ברחבי העולם. כבר בשבוע הראשון של המשחק מצאה צעירה בארה"ב גופה בעת חיפוש פוקימונים ואנשים רבים הסתבכו או נקלעו לסיטואציות לא נעימות שחלקן גם נגמרו במוות. כל זה קרה בעולם ולאחרונה מקרה של אי-הבנה סביב משחק המובייל הפופולרי התרחש גם במרכז הארץ.

המשתמשים במשחק נדרשים לצאת לרחובות כדי ללכוד את הפוקימונים - למעשה, זה אחד מיתרונותיו הגדולים של המשחק. בעולם שיבחו את היכולת של פוקימון גו להוציא צעירים מהבית ולהניע גיימרים לנטוש את הספה אבל המרדף אחר מפלצות כיס שוות הפך גם את ויטוריו אשכנזי מרחובות לאימת האימהות בשכונה.

מבלי ידיעתו, ויטוריו הפך לנושא החם ביותר בקבוצת אמהות מהעיר רחובות. "שימו לב, כבר כמה שעות שמסתובב ברחוב בחור שנראה בשנות ה-20 המאוחרות, על אופניים חשמליים, עם חולצה וכובע בצבע שחור. לי נראה קצת תמוהה וחשוד. פתחתי קריאה ב-100 תפקחו עיניים", כתבה תושבת העיר בקבוצת הפייסבוק הסגורה. הפוסט זכה לתגובות שונות מאימהות אחרות ואז מכרה של ויטוריו זיהתה אותו לפי התיאור.

"היא ישר שלחה לי הודעה שהיא ראתה את זה", ויטוריו מספר לוואלה! TECH. "היא שלחה לי צילום מסך של הפוסט ושאלה האם זה אני. התיאור היה מדויק וגם המקום והזמן. זה ממש הלחיץ אותי שהבנתי שאני מלחיץ את האימהות והתחלתי לפנות אליהן בפייסבוק".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
"תפקחו עיניים".(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בתמימות מוחלטת, החליט ויטוריו לפנות אל האישה שכתבה את הפוסט בקבוצה וביקש להבהיר לה כי אין סכנה וכי הוא לא עושה שום דבר רע אלא רק משחק להנאתו, ומגשים את חלום הילדות שלו לצוד פוקימונים. כותבת הפוסט הלחוצה והזועמת בחרה שלא לקבל את דבריו וכתבה לו בתגובה "מי אתה או מה החלומות והעיסוקים שלך לא מעניינים אותי. מי אמר שמדובר בך???? תגיד לידידה שלך שלא תהיה חמור קופץ בראש ושלא תצא בהצהרות חסרות ביסוס ותתעסק בעניינים שלה".

מאחר ולוויטוריו מראה קבוע, הוא ביקש מבת שיחתו להסתכל בתמונת הפרופיל ולאשר האם מדובר בו; במידה וכן, שתדע שהוא לא מהווה סכנה לסביבה, כפי שהיא חושדת. האישה ענתה לו בחזרה "לא שאלת ואני לא מעוניית לפרט לך מי הוא מה ומה אני חושבת. מה שאני רואה לנכון לדווח למשטרה זו זכותי והם אחראים לפעול בנושא".

ויטוריו הנבוך וחסר האונים ניסה להסביר בקבוצה שוב ושוב שאם אכן מדובר בו הוא לא מהווה סכנה ויחד עם ידידתו הוא ניסה להרגיע את הרוחות אך האימהות בחרו לאיים לפנות שוב למשטרה. גם פנייתו של ויטוריו למנהלת הקבוצה ובקשתו למחוק את הפוסט כדי לעצור את שטף ההשמצות נענתה בשלילה.

ויטו במראה הקבוע שלו

ואם ויטוריו דמיין שלפחות המתקפה תישאר בתחומי הרשת החברתית, הוא התבשר במהרה לגלות שאנשים זיהו אותו ברחוב והוא החל לספוג איומים מגולשים שרשמו בקבוצה כי יזרקו עליו דברים, יתקשרו למשטרה ואפילו "יצאו ללמד אותו לקח".

רק כשמנהלת הקבוצה הבינה כי באמת נשקפת סכנה לבריאותו, בעקבות הפוסט, היא ניאותה להסיר אותו. ויטוריו מספר שהוא נאלץ לוותר על יום העבודה ולהישאר בבית באותו היום: "הלבוש שלי קבוע וידעתי שאנשים יזהו אותי ישר כשאני אצא מהבית. לא לקחתי סיכון ונשארתי בבית עד שהיא מחקה את הפוסט", הוא סיפר.

בדף הפייסבוק שלו פרסם ויטוריו את תיעוד השיחה. את הפוסט הוא סיכם במילים: "אני פשוט לא מבין מה עשיתי ולמה זה מגיע לי? אני לא באמת יודע מה לעשות אבל זה יצא מכל פרופורציה ואני רוצה להעביר הלאה כדי שזה לא יקרה לאנשים נוספים".

>> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
  • פוקימון גו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully