פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לינדסי לוהן נגד GTA: המשפט הסתיים אחרי שנתיים - לוהן הפסידה

   בית המשפט בארה"ב פסק כי אין לכוכבת ההוליוודית אפשרות לתבוע אחוז מהרווחים כי מדובר בסאטירה אך הוא לא קבע כי הדמות במשחק אינה מבוססת עליה

   לינדסי לוהן נגד GTA: המשפט הסתיים אחרי שנתיים - לוהן הפסידה

   האם לכוכבת ההוליוודית, לינדסי לוהן, מגיע להשתתף ברווחי משחק הווידאו הפופולרי והאלים Grand Theft Auto V? לטענתה התשובה היא כן מפני שאחת הדמויות המככבות במשחק היא בבירור סאטירה המבוססת על דמותה. אך אחרי משפט ארוך, בית המשפט בארה"ב קבע חד משמעית שהתשובה היא לא.

   פסיקה תקדימית זו משחררת את חברת הפיתוח Rockstar מתשלום חובות הקשורים בתביעה, וגם מקבע את מעמדו של המשחק כיצירה סאטירית ופוליטית שאינה שונה מסרט קולנוע או סדרת טלוויזיה, ומוגנת על ידי החוקה האמריקנית.

   במסגרת התביעה, טענה לוהן כי הדמות הווירטואלית "לייסי ג'ונאס" המככבת בכמה משימות במשחק מעוצבת לפי דמותה, ומחקה את התנהגותה. באחת המשימות, מתבקש השחקן להשיג צילום פפראצי של כוכבת עבר המתאכסנת בבית מלון (שנראה זהה לחלוטין לזה שבו צברה לוהן חובות של עשרות אלפי דולרים), סיפור המבוסס לדברי לוהן על אפיזודה מחייה הפרטיים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דומה? (צילום מסך)

   בית המשפט, כאמור, לא התרשם מהטענות של לוהן, וקבע כי GTA V היא יצירה סאטירית. כלומר, לא מן הנמנע שדמותה של ג'ונאס אכן מבוססת על לוהן ואולי זה חושף את חברת רוקסטאר דווקא לתביעת לשון הרע. אמנם לוהן לא תזכה באחוז מהרווחים אך היא עשויה לקבל פיצוי.

   בשלב הזה הגיע לסיומו דיון משפטי שנמשך יותר משנתיים, ולוהן עדיין לא הודיעה על צעדיה הבאים, אך פסיקת בית המשפט בהחלט עשויה להיות בעלת השלכות רחבות על תעשיית המשחקים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פה זה אפילו עוד יותר ברור. (צילום מסך)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אבל גולשים רבים טוענים בכלל שהדמות מבוססת על קייט אפטון. (צילום מסך)