פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הממשל האמריקני בעד: פורסמו הנחיות רשמיות לייצור אקדחים חכמים

   לפי התקנות החדשות, אקדח חכם לא יכול להיות איטי יותר לשימוש מאקדח רגיל, ובמקרה שמערכות האבטחה המשוכללות שלו אינן עובדות, ברירת המחדל צריכה להיות פתיחת הנשק לירי ולא נעילתו

   הממשל האמריקני בעד: פורסמו הנחיות רשמיות לייצור אקדחים חכמים

   לאחר שפרסם טיוטה ראשונה בנושא בחודש יוני האחרון, אישר משרד המשפטים האמריקני באופן רשמי את התקנות הסופיות בנושא ייצור והפעלת "אקדחים חכמים", שהם אקדחים הכוללים אמצעי אבטחה ביומטריים מתוחכמים. באופן עקרוני, אקדח חכם אמור לפעול רק כשהוא נמצא בידי אדם שהוסמך להפעיל אותו, וכל אחד אחר שישים את ידיו על הנשק לא יצליח לירות בו, או בכלל להוציא אותו מהנרתיק.

   המסמך מפרט לא רק את המגבלות שאותן יטילו על המשתמשים אמצעי אבטחה חכמים, אלא דווקא את מה שאמצעי האבטחה הללו אינם אמורים לעשות: הממשל האמריקני קובע כי אקדח חכם לא יכול להיות איטי יותר לשימוש מאקדח רגיל, ובמקרה שמערכות האבטחה המשוכללות שלו אינן עובדות, ברירת המחדל צריכה להיות פתיחת הנשק לירי ולא נעילתו. היעדר המגבלות משרת שתי מטרות: כלי הנשק החכמים אמורים להימסר לידי שוטרים ואנשי ביטחון אחרים, ועל כן לא רצוי שיהפכו למכשול עבורם. בנוסף, מקווים בממשל כי פתיחות יחסית תאפשר פיתוח טכנולוגי מהיר וחדשני מצד יצרני הנשק עצמם.

   >> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   יזהה את המשתמש. אקדח חכם (צילום מסך)