העתיד כבר כאן: היד הרובוטית הזו נשלטת על ידי המחשבה. צפו

לדברי החוקרים זו הפעם הראשונה בה הופעלה בהצלחה זרוע רובוטית בכוח המחשבה בלבד, ומבלי שיידרש לצורך כך שתל תוך-מוחי. המשתתפים בניסוי הצליחו להפעיל את הזרוע הרובוטית בהצלחה ב-80 אחוזים מהמקרים, ולהניח חפצים על המדף באמצעות הזרוע ב-70 אחוזים מהניסיונות

אילן גלר
22/12/2016
צילום מסך

חוקרים מאוניברסיטת מינסוטה שבארה"ב הציגו לאחרונה חידוש שעשוי לשנות את חייהם של מוגבלים ונכים רבים - זרוע רובוטית הנשלטת באמצעות כוח המחשבה, ומסוגלת לנוע ולאחוז בחפצים ללא שום צורך בלחיצה על כפתורים. השליטה בזרוע מתבצעת כולה באמצעות שמונה אלקטרודות המחוברות חיצונית לראשו של המשתמש, וקולטות את הזרמים החשמליים במוחו.

לדברי החוקרים זו הפעם הראשונה בה הופעלה בהצלחה זרוע רובוטית בכוח המחשבה בלבד, ומבלי שיידרש לצורך כך שתל תוך-מוחי. "כל הנסיינים שלנו הצליחו להשלים את המשימות באמצעות טכניקה לא פולשנית", הם מסבירים. "אנחנו רואים פוטנציאל רב במחקר זה שעשוי ליעזור לאנשים משותקים, או כאלה הסובלים ממחלות עצביות, להפוך לעצמאיים יותר ללא צורך בשתלים כירורגיים".

לפי פרטי המחקר, המשתתפים בניסוי הצליחו להפעיל את הזרוע הרובוטית בהצלחה ב-80 אחוזים מהמקרים, ולהניח חפצים על המדף באמצעות הזרוע ב-70 אחוזים מהניסיונות. המערכת יכולה לשמש גם לשליטה מרחוק ברחפן, אם כי המטרה היא כאמור להרכיב איברים חלופיים יעילים ונוחים במיוחד לשימוש, שיהיו מוכנים לשיווק כבר בטווח השנים הקרובות.

>> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה
הזרוע נשלטת בכוח המחשבה .(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
70 אחוזים הצליחו להניח חפצים על מדף.(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
האלקטרודות קולטות את אותות המוח.(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
  • רובוטיקה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully