פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הרובוט הזה יסחוב את השטויות שלכם ברחוב לכל מקום

   ג'יטה של פיאג'ו צפוי להתחיל ולסחוב חפצים בשירותן של חברות טיולים ותעופה עוד במהלך השנה הנוכחית, בעוד שהגרסה הבאה של הרובוט כבר מיועדת למשתמשים פרטיים. הוא מסוגל לנוע במהירות של עד 35 קמ"ש ולסחוב עד 20 קילוגרמים

   הרובוט הזה יסחוב את השטויות שלכם ברחוב לכל מקום

   יצרנית הרכב האיטלקית פיאג'ו מוכרת בעיקר בזכות קטנוע הווספה המפורסם שלה, אך המוצר החדש ביותר של החברה מתיימר להביא פריצת דרך טכנולוגית בתחום שונה לגמרי. הכירו את "ג'יטה", מזוודה רובוטית שמסוגלת לעקוב אחר בעליה, ולסחוב מטען של כ-20 קילוגרמים באופן אוטומטי. המוצר הזה פותח על ידי חטיבת החדשנות שח החברה, Fast Forward, ועשוי לשנות לגמרי את האופן שבו אנו מטיילים או מעבירים מטענים ממקום למקום.

   לדברי מפתחיו, מסוגל הרובוט לנווט באופן עצמאי בסביבות שאותן הוא מכיר, כדוגמת הבית, הרחוב או השכונה שלכם. מנוע חשמלי רב-עוצמה מניע אותו במהירות מכובדת של עד כ-35 קמ"ש, ובפיאג'ו טוענים כי יכולות ההאצה, הבלימה והתגובה הדינמית של הרובוט מקבילות לאלו של האופנועים החדשים והמשוכללים ביותר של החברה, אם כי לא נמסר טווח הפעולה המקסימלי.

   החדשות הטובות ביותר הן שמבחינתה של פיאג'ו, בהחלט לא מדובר בקונספט ניסיוני. ג'יטה צפוי להתחיל ולסחוב חפצים בשירותן של חברות טיולים ותעופה עוד במהלך השנה הנוכחית, בעוד שהגרסה הבאה של הרובוט כבר מיועדת למשתמשים פרטיים, והוא יגיע עם תג מחיר הולם למוצר צריכה המוני.

   >> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   עד 20 קילו. (צילום: יח"צ)
   פיאג'ו ג'יטה (יח"צ)
   במהירות של 35 קמ"ש. (צילום: יח"צ)
   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   הדגם הראשון ישמש תיירים ולאחר מכן יהיה דגם לשימוש פרטי. (צילום: יח"צ)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הרובוט יודע גם לתעד את מה שהוא רואה. (צילום: יח"צ)