נושאים חמים

שבע תקלות נפוצות באייפון 7 - ואיך לתקן אותן

בעיות בהפעלה של מכשיר חדש, אייפון הדורש לחיצות חזקות מדי על המסך, רעש מוזר מגב המכשיר, המסך קופא ועוד - התקלות האלה הן המחלות הנפוצות שמשתמשי אייפון 7 נתקלו בהם. מניקוי פשוט להחלפת המכשיר - זה מה שעושים

(בסרטון: אייפון 7 מול אייפון 7 פלוס)

לאפל יש ניסיון של יותר מעשור בייצור מכשירי אייפון ופיתוח מערכת ההפעלה שלהם אבל זה ממש לא מספיק כדי להבטיח שבדגמים החדשים לא יהיו תקלות או באגים. כל מי שמנסה לחדש צפוי להיתקל במכשולים, ומי שהוכיחה את זה הכי טוב היא סמסונג, שייצרה מכשיר משובח מכל בחינה, למעט העובדה שהוא מתלקח ומתפוצץ. פרשת הנוט 7 הוכיחה שתקלות תמיד יהיו, וכמו שכל בעל רכב צריך לדעת לבדוק לחץ אוויר בצמיגים ושמן במנוע, יש תקלות בסיסיות שכל משתמש אייפון צריך להכיר אותן ולדעת איך לפתור אותן, או לפחות איך להתייחס אליהן.

בעיות באקטיבציה

כל אייפון חדש שיוצא מהקופסה על ידי הצרכן עובר תהליך של אקטיבציה (הפעלה ורישום) מול השרתים של אפל. באפל מוודאים שהאייפון לא דווח כגנוב, בודקים האם הוא נמצא ללא נעילת סים ואפל גם מקבלת דיווח שהמכשיר הספציפי שלכם החל לעבוד. לעתים תהליך האקטיבציה נתקע או שהוא כלל אינו מתחיל. כדי לוודא שזה לא יקרה לכם, לפני האקטיבציה של אייפון חדש התחברו לרשת אינטרנט אלחוטית אמינה, הכניסו את כרטיס הסים ונסו. אם זה עדיין לא עובד, עדכנו את תוכנת iTunes במחשב לגרסה האחרונה ובצעו את האקטיבציה דרכה.

תקלת אקטיבציה אייפון 7 (צילום מסך)
תקלת אקטיבציה - התחלה מבאסת ליחסים. (צילום מסך)

בעיות בקישורית האינטרנט האלחוטי

אחת הבעיות הנפוצות שמשתמשי האייפון חווים זה איבוד רשת אלחוטית. השלב הראשון הוא כמובן לבדוק האם הראוטר תקין ועובד כמו שצריך; ניתן לבדוק זאת על ידי התחברות ממחשב או מסמארטפון אחר ובמקביל תמיד מומלץ לנתק את הראוטר מהחשמל ולחבר אותו שוב כדי לאפס אותו.

אם האייפון עדיין לא מתחבר לרשת האלחוטית, היכנסו להגדרות האינטרנט האלחוטי, לחצו על הרשת ואחר כך על "שכח את הרשת". נסו להתחבר שוב לרשת הביתית שלכם עם הסיסמה. אם גם זה לא עובד, מומלץ לאפס את הגדרות הרשת, רק קחו בחשבון שזה ימחק את כל הסיסמאות של הרשתות שיש לכם עד כה. כדי לעשות את זה פתחו את ההגדרות > כללי > איפוס, ולחצו על "איפוס הגדרות רשת".

ה-3D Touch לא מגיב כמו שצריך?

במידה ומנגנון הלחיצה 3D Touch של אפל, המגיב לעוצמות לחץ משתנות על המסך, לא מגיב או שאתם נדרשים ללחוץ חזק מדי על המסך, נסו להתאים את זיהוי עוצמת הלחיצה. ניתן לעשות זאת בתפריט ההגדרות > כללי > נגישות, ובתחתית התפריט לחצו על סעיף 3D Touch. שם תוכלו לשנות את עוצמת הרגישות לפי ההעדפות שלכם.

אייפון 7 פלוס (רויטרס)
עוצמת הטאצ' לא מתאימה לכם? תשנו. (צילום: רויטרס)

לא שומעים את הצלצול כשמתקשרים אליכם?

זו בעיה מוכרת שגורמת לשיחות רבות להתפספס. לפעמים הטלפון על מצב שקט, או שאפילו עוצמת השמע חלשה מדי. אם אתם לא שומעים את הצלצול, ובדקתם קודם כל שלא הנמכתם את העוצמה מבלי לשים לב, בדקו האם נכנס לכלוך לרמקולים. אפשר גם להעביר קיסם שיניים או להשתמש בלחץ אוויר כדי לנסות לפנות את הלכלוך שהצטבר.

הטלפון נתקע באמצע העבודה

בדיוק כמו מחשב, גם הסמארטפון שלנו נתקע אבל בחלק מהמכשירים זה קורה בתדירות גבוהה מדי. אם אתם מרגישים שהוא קופא לעיתים תכופות, הפתרון היעיל ביותר יהיה לאפס את האייפון ולנסות להתקין את כל עדכוני התוכנה הזמינים. ברגע שהמכשיר קופא, החזיקו את מקש הכיבוי ומקש הווליום התחתון כדי לאתחל אותו. אחרי שתגבו את כל התכנים שלכם תוכלו לאתחל אותו מתפריט ההגדרות בחזרה להגדרות היצרן.

אייפון 7 בטעינה (ShutterStock)
לפעמים לוקח זמן לסוללה להתחיל לתת עבודה כמו שצריך. (צילום: Shutterstock)

חיי סוללה קצרים

לפעמים לוקח זמן מרגע שאתם מוציאים את האייפון מהקופסה ועד שהוא מסיים לכייל את הסוללה, כך שבהתחלה לפעמים תפקוד הסוללה חלש מאוד. במקרה כזה מומלץ להפעיל את מצב החיסכון בסוללה שנמצא בכל האייפונים בגרסאות האחרונות. פתחו את ההגדרות > סוללה, והפעילו את האופציה של מצב סוללה חלשה. זה כמובן אומר שחלק מהאפליקציות לא יעבדו ברקע אך אם אתם חייבים לחסוך בסוללה, מומלץ גם לבטל את הבלוטות' ולהפחית את בהירות המסך. לפחות עד שיסתדר. אם הסוללה ממשיכה להיות חלשה בצורה חריגה, שווה לשקול להפעיל את האחריות.

רעש מוזר מגב המכשיר

משתמשים רבים באייפון 7 דיווחו שהם שומעים רעשים מוזרים מגב המכשיר. הפתרון לבעיה עדיין לא נמצא אך מקור הרעש נובע ממעבד A10 של אפל. כשהוא עובד בצורה אינטנסיבית הוא משמיע רעשים מוזרים, וכדי למנוע את הבעיה פשוט מחקו אפליקציות מיותרות, סגרו אפליקציות וכמובן ממשו את האחריות של המכשיר שלכם וקחו אחד חדש

אייפון 7 מול אייפון 7 פלוס (מערכת וואלה!)
אייפון 7 ואייפון 7 פלוס. (צילום: וואלה! TECH)

בונוס: האייפון פשוט הפסיק לעבוד

אם יש לכם מכר שטס לאירופה, ארה"ב או כל מדינה שיש בה סניף רשמי של חנות אפל, אז הדרך הכי טובה לקבל מכשיר חדש במקום זה שהפסיק לעבוד היא בסניפים הרשמיים של החברה. כשמגיע מכשיר תקול לחנות של אפל, ברוב המקרים פשוט מחליפים את המכשיר על המקום. במידה ואתם נשארים בארץ, והמכשיר נקנה מהיבואנים הרשמיים כמו חברות הסלולר, C-Data או iDigital, גשו לחנות ובקשו מהם שיתקנו לכם את האייפון. כל עוד יש לכם אחריות, הימנעו מללכת למעבדה לא רשמית מאחר וברגע שהמכשיר נפתח במעבדה חיצונית האחריות נעלמת.

>> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.