פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   המודל העסקי של ווטסאפ: ככה האפליקציה תרוויח עלינו כסף

   בימים אלו בוחנת החברה מודל עסקי ייחודי שיאפשר תקשורת בין עסקים למשתמשים פרטיים בשירות המסרים. בווטסאפ מבהירים שהמודל החדש לא יכשיר הודעות ספאם אלא יאפשר לחברות לספק שירות באמצעות הטמעה ווטסאפ למערכת שלהם

   המודל העסקי של ווטסאפ: ככה האפליקציה תרוויח עלינו כסף

   (בסרטון: כך משתמשים בגרסת המחשב של ווטסאפ)

   מאז שאפליקציית ההודעות הפופולרית ווטסאפ נרכשה על ידי פייסבוק תמורת סכום עתק של כ-19 מיליארד דולרים, לא הביע אף אחד מהצדדים בעסקה שום עניין להסביר, לא למשתמשים ולא לבעלי המניות, כיצד בעצם אמורה האפליקציה להפוך לרווחית. דמי המנוי בוטלו, פרסומות מעולם לא הוצגו בה ולאורך תקופה ארוכה האפליקציה נמנעה מלהציג תכנית עסקית כלשהי.

   כעת מתברר שפייסבוק לא מתכוונת לזנוח את הפוטנציאל הגלום ביותר ממיליארד משתמשי האפליקציה ובימים אלו בוחנת החברה מודל עסקי ייחודי שיאפשר תקשורת בין עסקים למשתמשים פרטיים בשירות המסרים. חברות המעוניינות לתקשר עם לקוחותיהן דרך ווטסאפ יוכלו לעשות זאת באמצעות הטמעת האפליקציה במערכות שלהן ותמורת הזכות הזו ישלמו לפייסבוק.

   ווטסאפ , פייסבוק (ShutterStock)
   בקרוב נתקשר עם הבנק בווטסאפ? (צילום: ShutterStock)

   בשלב הזה פייסבוק מקפידה להבהיר שאין הכוונה לתת הכשר למשלוח הודעות ספאם ופרסומות למשתמשים אקראיים, וכבר בשלב הניסוי הובהר לחברות המשתתפות כי התנהלות שכזו לא תאושר. הדוגמאות המובאות הן בנק המציע ללקוחותיו אפשרות לברר עסקאות חשודות באמצעות שיחת ווטסאפ, או חברת תעופה שתוכל לעדכן את כל רוכשי הכרטיסים על שינוי במועד ההמראה.

   ייתכן, אם כן, שחברות שכבר היום מציעות ללקוחותיהן לתקשר עמן דרך ווטסאפ, ייאלצו בעתיד לשלם בעבור השימוש בפלטפורמה, שתישאר חינמית לחלוטין עבור המשתמשים הפרטיים. כדי לייחד את השירות לעסקים, ההערכה היא ששיחות עם חברות ייראו שונה משיחות רגילות, והאפליקציה גם תצטרך להציע לחברות שמשלמות לה דרך יעילה לשמור על קשר עם הלקוחות יותר מרשימת אנשי קשר פשוטה, כפי שקורה כיום.

   >> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.