מורה הושעתה מבית הספר בגלל הסלפי הזה - האם היא חצתה את הגבול?

מורה הושעתה מהתיכון בעקבות פרסום תמונת סלפי שלה בפייסבוק, בה היא חושפת רגליים. התלמידים וההורים יצאו להגנתה וטענו שאין שום דבר בוטה בתמונה שפרסמה - אך בהנהלת בית הספר חושבים אחרת

אסור לפספס
צילום מסך

בסרטון - איפה בעולם מתים הכי הרבה אנשים בגלל סלפי? כל המספרים

תמונת סלפי תמימה בפייסבוק הובילה להשעייתה של מורה מתיכון אודייל שבניופורט פגנל, אנגליה - ולמאבק יוצא דופן של תלמידי בית הספר שלא מוכנים לוותר עליה בקלות. לידיה פרגוסון, אם לשלושה, הושעתה מבית הספר אחרי פרסום תמונה לכאורה פרובוקטיבית שלה, בה היא נראית יושבת על קצה המיטה בשמלה לבנה קצרה וחושפת את רגליה. התמונה הגיעה לאחד המורים בבית הספר שזימן פגישה עם יתר המורים והנהלת בית הספר בכוונה להביא לפיטוריה.

ברשת נפתח דיון על הלגיטימיות של התמונה - שהייתה עוברת חלק אצל כל אחד אחר, בעוד פרגוסון נענשה עליה רק כי היא מורה. התלמידים הגנו על המורה שלהם, צילמו דיון בנושא שארך 8 דקות ופתחו בעצומה הנקראת "להחזיר את מיס פרגוסון", שצברה יותר מ-250 חתימות ב-24 שעות בלבד. גם הורי התלמידים חתמו על העצומה. "פרגוסון אמרה שהיא לא חושבת שיש משהו לא בסדר בתמונה וגם אנחנו חושבים ככה. כל מה שהיא מראה זה קצת רגליים", אמר בתגובה אחד התלמידים ואחר הוסיף: "היא מורה מעולה. היא שם כדי לעזור לתלמידים כשיש להם בעיות כמו בריונות וכדומה. היא עושה כל כך הרבה כדי לעזור לנו ואנחנו כל כך כועסים שהיא הושעתה".

עוד באותו נושא

מה את שמחה? המורה שחשודה בסקס עם תלמידה מחייכת במעצר

לכתבה המלאה

תמונה שערורייתית או סלפי לגיטימי?

התמונה שעוררה סערה והובילה להשעייתה של המורה (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

גם פרגוסון עצמה הגנה על התמונה אחרי שקיבלה מאות תגובות בפייסבוק, רובן מפרגנות. היא כתבה בתגובה לאחת מהודעות התמיכה: "תודה לך על זה. גם אני לא חושבת שהתמונה מפתה או בלתי הולמת". היא הוסיפה: "אני לא מודאגת מהתמונות שלי, אבל נראה שכמה אנשים כן". מנהלת בית הספר, סו קרברט, אמרה לדיילי מייל: "אם יש לנו חששות לגבי חבר צוות, אנו לא נדון בזה עם התלמידים. אנחנו מודעים לשמועות, אך מוסקות כאן מסקנות שאין להן בסיס עובדתי".

המורה הגזימה? (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
גם למורות מותר לעשות סלפי (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
המורה הגנה על התמונה שלה בפייסבוק: "אני לא חושבת שהיא מפתה או בלתי הולמת" (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully