נושאים חמים

אלה השאלות הקשות ששואלים בראיון עבודה לאפל

איזה גיבור-על היית רוצה להיות ולמה? הסבר מה זה RAM לילד בן חמש, איך עובדת כנף של מטוס? צייר את המבנה הפנימי של iPhone, תן חמש דרכים למדוד כמה דלק נשאר במכונית ועוד. לפעמים נדמה שהם פשוט משועממים שם במחלקת כוח האדם של אפל

חנות אפל ביוטה (GettyImages , GEORGE FREY)
חולמים לעבוד באפל? זה לא כל כך פשוט (צילום: אימג'בנק - Gettyimages)

חולמים לקבל תפקיד באפל? ענקית הטכנולוגיה האמריקנית תעבור בקרוב למשכנה החדש במתחם "החללית" - בניין ענק המעוצב כעיגול בגובה כמה קומות, כשבמרכזו חלל פתוח גדול. אבל כדי להגיע לשם תצטרכו לעבור כמה ראיונות עבודה עם שאלות קשות ומפתיעות.

השאלות נועדו להעריך בזריזות את התאמתכם לתפקיד, לעתים באופן עקיף ומוזר. באתר Business Insider אספו רשימה של שאלות כאלו המבוססת על דיווחים אנונימיים מצד מועמדים, ויש בין השאלות לא מעט שקשה לחשוב על תשובה נכונה עבורן.

בניין אמפייר סטייט צבוע לכבוד 60 שנה לסין (רויטרס)
כמה שוקל האמפייר סטייט? (צילום: רויטרס)

כמה שוקל מגדל האמפייר סטייט" היא שאלה אחת שאותה נשאל מועמד לתפקיד איש מכירות בחברה. מועמד למשרת עיצוב והנדסת מוצרים נשאל מה יהיה הרגע הנכון להוסיף חלב לקפה כך שהמשקה לא יהיה רותח, ואילו מהנדס מערכות נתבקש להסביר כיצד כנפי מטוס פועלות, ואף לשרטט תרשים פנימי של מכשיר אייפון. במקרה אחר, נתבקש מהנדס חומרה לעתיד להציע חמש דרכים שונות למדוד את כמות הדלק שנותרה במכל שבמכוניתו.

היו גם שאלות מעט יותר מקובלות, אך עדיין מאתגרות למדי. מועמד לתפקיד הנדסת תוכנה סיפר כי נתבקש לתאר בעיה מעניינת שעמה נאלץ להתמודד בתפקידו הקודם, וכיצד פתר אותה. בראיונות לתפקיד איש תמיכה, מתבקשים המועמדים לעתים קרובות "לתאר מהו ראוטר ומה הוא עושה כך שגם ילד בן שמונה יצליח להבין", בעוד שמועמד לתפקיד בדיקות תוכנה נשאל כיצד היה בודק את האפליקציה החביבה עליו.

ראוטר (ShutterStock)
תאר מה עושה ראוטר כך שגם ילד בן 8 יבין

השאלות של אפל למועמדים

איזה גיבור-על היית רוצה להיות ולמה?

הסבר מה זה RAM לילד בן חמש

איך עובדת כנף של מטוס?

צייר את המבנה הפנימי של iPhone

תן חמש דרכים למדוד כמה דלק נשאר במכונית

אם יש לך שתי ביצים ואתה רוצה לגלות מה הקומה הגבוהה ביותר ממנה ניתן לשחרר את הביצה מבלי לשבור אותה, איך היית עושה את זה? מה הפתרון האופטימלי?

איך היית מוזיל משמעותית את המחיר של העט הזה?

תאר בעיה מעניינת וכיצד פתרת אותה

הסביר לילד בן שמונה מהו נתב אלחוטי ומה תפקידו

כמה ילדים נולדים מדי יום?

אילוסטרציה (ShutterStock)
תעשה לי הנחה על העט הזה

יש שלושה ארגזים: אחד מכיל רק תפוחים, אחד מכיל תפוזים בלבד, ואחד מכיל תפוחים ותפוזים. הארגזים תויגו בצורה לא נכונה ואין קשר בין תוכן הארגז לתווית. מותר לפתוח רק תיבה אחת, ומבלי להסתכל בקופסה להוציא פרי אחד. אפשר לדעת כך מה יש בכל קופסה?

אתה חכם?

האם אי פעם חלקת על החלטת המנהל? תן דוגמה ספציפית והסבר כיצד טיפלת במחלוקת, מה הייתה התוצאה הסופית וכיצד המנהל ההוא יתאר אותך היום?

אתה שם כוס מים על פטיפון ומתחיל להגביר לאט את המהירות. מה קורה קודם, הכוס תחליק או שמים יתיזו החוצה?

תאר חוויה צנועה

מה יותר חשוב, לפתור את הבעיה ללקוח או להעניק חוויית שירות טובה?

מה היה היום הכי טוב שלך בארבע השנים האחרונות, ומה הכי גרוע?

האם אנשים באים אליך עם בעיות טכניות?

פטיפון (ShutterStock)
מכיר את אתגר הפטיפון? לא? אז הגיע הזמן