פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   האם תצליחו לגלות במבט קצר מה ממש מטריד בתמונה הזו?

   לכאורה זו תמונה שגרתית של ארבע בנות נהנות מהשמש, אך יש בה משהו מצמרר למדי שרק מעטים מצליחים לראות במבט ראשון. אחרים עדיין שוברים את הראש בניסיון להבין מה לא בסדר בתמונה. בחנו את יכולת ההבחנה שלכם

   האם תצליחו לגלות במבט קצר מה ממש מטריד בתמונה הזו?

   בסרטון – עוד תמונות שמצריכות מבט נוסף כדי להבין מה קורה בהן

   עם השנים למדנו לרפרף בתמונות מבלי לשים לב לפרטים הקטנים, אולם ישנן עוד ועוד תמונות שמצריכות מבט נוסף כדי להבין מה באמת קורה בהן - והן מחזירות אותנו לשורשים ודורשות מאיתנו להקדיש תשומת לב רבה יותר למתרחש בהן. השבוע פורסמה תמונה מבלבלת ב-Imagur שמצטרפת לרשימת התמונות שבוחנות את יכולת ההבחנה שלנו. לכאורה נראות בה 4 בנות מחוייכות, אך יש בה הרבה יותר.

   רובכם תצליחו להבחין ב"טעות" אחרי בחינה מדוקדקת של התמונה - וזה הגיוני לגמרי. השאלה היא האם אתם נמצאים בקבוצות המיעוט: אלה שמצליחים במבט מהיר להבחין בפרט המבלבל או אלה שגם אחרי בחינה מדוקדקת לא מצליחים להבחין בו. אנחנו מקווים בשבילכם שאתם בקבוצה הראשונה.

   דיברנו מספיק. בואו נעבור לתמונה.

   מצאו מהר מה לא בסדר בתמונה?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   צילום מסך

   עוד בנושא:

   האם תצליחו להבין מה באמת קורה בתמונה המפחידה הזאת?
   החידה שמשגעת את ההורים - והילדים פותרים בלי בעיה

   זה לא ברגליים, בידיים או בפרצופן של הבנות. למעשה תשומת הלב שלכם בכלל לא צריכה להתמקד בהן. הבנות בסדר גמור, אולם מה שקורה מאחוריהן מבלבל מאוד. רואים את זה?

   הנה התשובה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   צילום מסך

   כמעט לכל הולכי הרגל מאחור יש את אותו הראש! כמובן שראשו של הבחור המתולתל הודבק על ראשם של הולכי הרגל בפוטושופ ואלה לא 9 אחים תאומים שיצאו להליכה משותפת. ב-Imgur ישנם כמה שעדיין שוברים את הראש על התמונה הזאת. "אני לא מבין מה לא בסדר בהן. הגיל שלהן?" כתב אחד. תמשיך לחשוב.