פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הרחפן הענק הזה מיועד לשני נוסעים והוא פשוט אדיר

   יש לו ערכת סוללות נוספת למצב חירום, הוא מסוגל להמשיך ולרחף גם אם שניים מתוך ארבעת המנועים שלו יצאו מכלל שימוש, ולמקרה קיצוני במיוחד מצויד הרחפן העצום הזה במצנח שיאפשר לו להגיע באיטיות בבטחה לקרקע. והוא צפוי להגיע לחנויות תוך שנתיים בלבד

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   מצויד אפילו במצנח למקרי חירום. (צילום: יח"צ)

   עולם הרכב מתקדם לקראת מכוניות אוטונומיות בטווח הזמן הקרוב אבל לטווח היותר ארוך קשה לחמוק מהתפיסה הרווחת כי כלי תחבורה אישיים מעופפים יהוו חלק נכבד מהנוף שלנו. החברה האמריקנית Workhorse חשפה קונספט חדש לכלי-רכב מעופף המיועד לשני נוסעים, ומסוגל לטוס לטווח של עד 112 קילומטרים בגובה של עד 1,200 מטרים.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   לא תופס יותר מדי מקום בחנייה. (צילום: יח"צ)

   הגרסה הראשונה של SureFly, הכלי הראשון של החברה, מצריכה טייס בעל רישיון, אך בחברה כבר מתכננים גרסה אוטונומית לחלוטין שתוכל להעביר נוסעים ליעדם בלחיצה של כמה כפתורים. SureFly הוא כלי היברידי: יש לו מנוע בנזין, המייצר חשמל וטוען סוללות.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הלהבים מתקפלים. (צילום: יח"צ)

   המדחפים עצמם מופעלים בכוח חשמלי, והשילוב הזה לדברי החברה מציע יעילות ואמינות יוצאי דופן. מערכות בטיחות רבות אמורות להפוך את SureFly לכלי תחבורה מסוכן פחות ממה שהייתם מצפים: יש לו ערכת סוללות נוספת למצב חירום, הוא מסוגל להמשיך ולרחף גם אם שניים מתוך ארבעת המנועים שלו יצאו מכלל שימוש, ולמקרה קיצוני במיוחד מצויד הרחפן העצום הזה במצנח שיאפשר לו להגיע באיטיות בבטחה לקרקע.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   פקקים זה כל כך 2016. (צילום: יח"צ)

   את טיסת הבכורה הפומבית שלו יבצע SureFly בתערוכת התעופה של פריז בהמשך החודש. החברה מקווה לספק יחידות ראשונות כבר בשנת 2019, במחיר של כ-200,000 דולרים ליחידה. ב-Workehorse מצפים כי ההזמנות הראשונות יגיעו ממערכת הביטחון, שירותי תחבורה עירוניים, שירותי חירום וגם חקלאים המעוניינים בדרך קלה ומהירה לרסס או לפקח על שדותיהם.

   >> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.