פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שפילברג מציג: לשוחח בחופשיות עם הולוגרמות של ניצולי שואה

   ניצולי שואה הקליטו אלף תשובות, שהוזנו לתוך מערכת המבוססת על בינה מלאכותית. המחשב מתאים את התשובות לשאלות התלמידים והבעיה היחידה כרגע היא רק מחירם הגבוה של המקרנים התלת-ממדיים

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הבינה המלאכותית מאפשרת לשוחח בחופשיות עם ניצולי השואה. (צילום מסך)

   מוסדות חינוכיים רבים, בוודאי בישראל, מודעים היטב לכך שבעוד שנים ספורות לא יוכלו עוד תלמידים לפגוש ניצולי שואה ולשמוע מהם באופן ישיר על קורות חייהם. קרן הנצחת השואה של הבמאי סטיבן שפילברג מציגה פתרון טכנולוגי שיישמר את העדויות לנצח באופן דיגיטלי: עדות וירטואלית.

   לצורך יצירת העדות, הוזמנו ניצולי שואה להקלטת אלף תשובות לשאלות אותן נשאלו במשך כמה ימים. התשובות הוזנו לתוך מערכת המבוססת על בינה מלאכותית שמסוגלת להבין את תוכן התשובות, ולספק אותן בהתאמה לשאלות התלמידים. המערכת כולה ניידת ועל כן ניתן להציב אותה בתוך כיתת בית ספר למשך כמה שעות, ולאחר מכן להעביר אותה למוסד החינוכי הבא.

   כרגע מוקרנות התשובות על גבי מסך טלוויזיה דו-ממדי, אולם הראיונות עצמם הוקלטו באמצעות מערך מצלמות תלת-ממדי המספק די מידע בכדי ליצור הולוגרמה ריאליסטית. בקרן להנצחת השואה מחכים שמחירם של מקרני הולוגרמות ניידים ירד לרמה שתאפשר הצטיידות במאות ואף אלפי יחידות שיופצו לבתי הספר. בעשורים הקרובים כנראה שנוכל לשוחח עם הולוגרמה של ניצול השואה, ולנהל שיחה גם שנים רבות לאחר לכתם.

   >> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   לצורך הפרויקט הוקלטו אלף תשובות אפשריות לשאלות. (צילום מסך)