הסמארטפונים של 2017: למי יש את חיי הסוללה הטובים ביותר?

הגענו למחצית השנה ומרבית מכשירי הדגל של היצרניות הגדולות כבר הושקו. מי ששיחק עם הסמארטפונים החדשים כנראה כבר שם לב שחיי הסוללה ב-2017 התקצרו משמעותית. אלה המכשירים עם הנתונים הכי טובים, לא תאמינו כמה נמוכים הם ברשימה הכללית

ספק 500

רוב סמארטפוני הדגל לשנת 2017 של היצרניות הגדולות בעולם כבר הושקו, לצד לא מעט מכשירים נוספים. הטרנד הבולט השנה הוא מסך גדול על חשבון השוליים שהתכווצו, מולטימדיה וצילום איכותי; אבל נקודת התורפה שהבחנו בה במרבית הסמארטפונים החדשים היא חיי סוללה קצרים יחסית. למרות שקיבולת הסוללות במכשירי הפרימיום לא ירדה, הטכנולוגיה המתקדמת, רכיבי קישוריות הפועלים זמן רב יותר מבעבר, אינטרנט מהיר ומסכים גדולים יותר צורכים הרבה יותר אנרגיה.

סדרות פרימיום שהיו מציעות יותר מיממה של עבודה בין טעינות מציעות כיום בקושי יום שלם וחלק מהמכשירים היקרים אפילו לא יספקו יום שלם של עבודה אינטנסיבית לפני שיזעקו לעזרה משקע החשמל הקרוב.

כדי לפצות על זה, יצרניות השבבים והמסכים צריכות להציע מוצרים חסכוניים כמה שניתן אבל עדיין קשה להגיד שהבעיה הזו נפתרה, ושהיא לא תחמיר בשנה הבאה. אחד הפתרונות שמציאות היצרניות היא טעינה מהירה אבל עדיין צריך להיות קרובים למקור אנרגיה, גם אם הטעינה אורכת הרבה פחות זמן.

צריכת אנרגיה מוגברת, כאמור, היא בעיה שהבחנו בה במכשירים רבים, אבל רצינו לדעת לאילו מבין כל המכשירים החדשים שהושקו השנה יש את חיי הסוללה הטובים ביותר. כדי לברר זאת פנינו לאתר PhoneArena שמבצע בדיקה של הסוללה בכל המכשירים. בבדיקה מריצים סקריפט המדמה שימוש יומיומי ומכוונים את בהירות המסך לעוצמה של 200 ניטים כדי שהמבחן יהיה זהה בכל הסמארטפונים.

כפי שניתן להבחין ברשימה, חיי הסוללה של המכשירים שהושקו השנה קצרים משמעותית ביחס לרשימה הכללית של הסמארטפונים עם חיי הסוללה הטובים ביותר.

עוד בוואלה! NEWS

"אם 'עיר מקלט' לא היה מצליח, לא הייתה לי קריירה ולא הייתי מתראיין פה"

לכתבה המלאה
גם אנחנו שמנו לב שחיי הסוללה קצרים במכשירים החדשים. (צילום: ShutterStock)

במקום הראשון ברשימה שלנו (והמקום החמישי ברשימת כל המכשירים) ממוקם גלקסי A7 החדש, שהושק בינואר 2017. המכשיר הצליח להתברג לרביעייה הטובה ביותר של כל המכשירים שנבדקו עד היום וזה הישג מרשים מאוד, בעיקר ביחס למצב הסוללות הכללי השנה. ה-A7 הוא הצלחה גדולה של חברת סמסונג שסוף סוף הצליחה לספק לצרכנים מכשיר ביניים במחיר משתלם ובאיכות שלא נופלת ממכשירי הדגל. המכשיר מגיע עם מסך 5.7 Super Amoled ברזולוציית Full HD, המציג צבעים חיים ועזים; זה מסך לא חסכוני במיוחד כך שנראה שבסמסונג נעשו מאמצים גדולים כדי לחסוך בסוללה באזורים אחרים. הוא מגיע עם ערכת השבבים Exynos 7880 מתוצרת סמסונג וסוללה בנפח 3,600 מיליאמפר-שעה. הסוללה הספיקה לזמן שימוש של 12 שעות ו-58 דקות, זמן שימוש שנחשב למצוין לפי האתר.

במקום השני מבין המכשירים שהושקו בשנת 2017, נמצא בלקברי KeyOne. המכשיר הושק בחודש פברואר, במסגרת תערוכת הסלולר שבברצלונה. הוא מגיע עם מסך בגודל 4.5 אינץ', ברזולוציית Full HD, ערכת השבבים סנאפדראגון 625 וסוללה בנפח של 3,500 מיליאמפר-שעה. זמן השימוש שלו במהלך המבחן היה 12 שעות ו-26 דקות; לפי האתר, מדובר בתוצאה מצוינת. ביחס לדירוג צריכת האנרגיה של כל המכשירים בשוק, KeyOne נמצא במקום השביעי כך שאפשר כבר לשים לב שהמכשירים של 2017 אינם חסכוניים במיוחד בסוללה.

בלקברי KeyOne, לא מכשיר מדהים אבל מציע חיי סוללה לא רעים בכלל. (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

במקום השלישי ברשימת המכשירים עם חיי הסוללה הטובים ביותר, שהושקו השנה, נמצא HTC U11 שהוכרז ממש לאחרונה (ברשימה הכללית, אגב, הוא במקום ה-67). למכשיר הדגל החדש של היצרנית הטאיוונית מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית QHD, ערכת השבבים סנאפדרגון 835 וסוללה בקיבולת 3,000 מיליאמפר-שעה בלבד. זמן השימוש של ה-U11 על פי המבחן הוא 9 שעות ודקה אחת, שמוגדר עדיין מצוין. חשוב לציין שמבין כל השלישייה הראשונה שהושקה השנה, ל-U11 יש את המפרט המתקדם ביותר והוא הראשון ברשימה הזאת שנחשב למכשיר פרימיום.

הסמארטפון הרביעי ברשימה שלנו, הוא P10 Lite של חברת וואווי. ברשימה הכללית הוא במקום ה-89. האח הקטן של ה-P10 לא ממש זכה לזמן במה במהלך מסיבת העיתונאים שהתקיימה בחודש פברואר, בה השיקה וואווי את P10, אך הוא הושק במקביל. P10 Lite מציע מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית Full HD, ערכת השבבים Kirin 658 מתוצרת וואווי וסוללה בנפח 3,000 מיליאמפר-שעה. סוללת המכשיר הצליחה לסחוט 8 שעות ו-23 דקות של שימוש, נתון שנחשב עדיין למצוין, לפי נתוני האתר.

במקום החמישי ברשימה שלנו (ו-91 ברשימה הכללית של כל הסמארטפונים), לא רחוק מה-P10 Lite, נמצא מכשיר הדגל של סמסונג, גלקסי S8. מדובר באחד המכשירים המוצלחים ביותר של חברת סמסונג, שהצליח לשבור שיאי הזמנות מוקדמות בישראל. האתר בדק את המכשיר עם ערכת השבבים סנאפדרגון 835, גרסת השבבים שמוצעת לשווקים נבחרים ובעיקר עבור השוק האמריקני. המכשיר מגיע עם מסך בגודל 5.8 אינץ' ברזולוציית QHD וסוללה בנפח 3,000 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-8 שעות ו-22 דקות של עבודה.

HTC U11 - הראשון ברשימה הזאת שנחשב למכשיר פרימיום. (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

במקום השישי ברשימה של המכשירים שהושקו השנה (המקום ה-93 ברשימה הכללית), נמצא P10 Plus של וואווי, הגרסה המוגדלת של מכשיר הדגל. לפלוס מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית QHD, ערכת השבבים Kirin 960 מתוצרת וואווי וסוללה בנפח 3,750 מיליאמפר-שעה. המכשיר שרד 8 שעות ו-18 דקות של שימוש (גם נחשב למצוין).

השביעי ברשימה שלנו, והאחרון תחת הציון "מצוין", נמצא גלקסי S8 פלוס, הגרסה המוגדלת של מכשיר הדגל של סמסונג, (שהגיע למקום ה-107 ברשימה הכללית של כל המכשירים). גם ה-S8 פלוס שנבדק צויד בערכת השבבים סנאפדרגון 835 של קוולקום, אך בשונה מהגרסה הרגילה, הוא מגיע עם מסך בגודל 5.8 אינץ', ברזולוציית QHD וסוללה בנפח של 3,500 מיליאמפר-שעה. הסוללה שלו הספיקה ל-8 שעות של שימוש בדיוק.

השמיני ברשימה שלנו הוא P10 - מכשיר הדגל של חברת וואווי, שהושק בחודש פברואר. הוא הגיע למקום 117 ברשימה הכללית. לסמארטפון מסך בגודל 5.1 אינץ' ברזולוציית Full HD, ערכת השבבים Kirin 960 בדומה ל-P10 Plus וסוללה בנפח 3,200 מיליאמפר-שעה. זהו המכשיר הראשון מבין כל המכשירים שהושקו השנה שקיבל את הציון "טוב", עם חיי סוללה שהספיקו ל-7 שעות ו-42 דקות בלבד.

מחיי סוללה "טובים", קפצנו לחיי סוללה "ממוצעים", עם מכשיר דגל שהושק בפברואר והגיע רק למקום ה-217 ברשימה הכללית. LG G6, מכשיר הדגל של LG הצליח לחלץ את החברה מנתוני המכירות הנמוכים שהיו ל-G5, ונראה ש-LG בכיוון הנכון אבל עדיין לא חזרה לעצמה לגמרי. ל-G6, התשיעי ברשימה שלנו, מסך בגודל 5.7 אינץ' ברזולוציית QHD, ערכת השבבים סנאפדרגון 821 וסוללה בנפח 3,300 מיליאמפר-שעה. זהו מכשיר הדגל הראשון של החברה בסדרת ה-G שלא מגיע עם סוללה נשלפת ולפי המבחנים של PhoneArena הוא מספק 6 שעות ו-19 דקות של חיי סוללה בלבד בין טעינות.

LG G6 - מכשיר מעולה אבל הסוללה לא שורדת יום שלם של שימוש. (צילום: צילום מסך, מייקי לוי)

10 הסמארטפונים עם חיי הסוללה הכי טובים בשוק

הסמארטפונים שהושקו השנה, כאמור, אינם ממוקמים גבוה ברשימת המכשירים הכללית עם חיי הסוללה הטובים ביותר, למעט מכשיר ביניים אחד של סמסונג. אם אתם מחפשים מכשיר שישרוד יותר מ-12 שעות בין טעינות, כדאי שתיקחו בחשבון את אחד המכשירים המעט יותר ישנים.

במקום הראשון בכל הזמנים נמצא LG X Power שהוכרז בחודש מאי 2016. המכשיר מגיע עם סוללה בנפח 4,100 מיליאמפר-שעה שמספיקה ל-15 שעות ו-18 דקות. במקום השני Blu Studio Energy שהוכרז בינואר 2015 ומגיע עם סוללה עוצמתית בנפח 5,000 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-14 שעות ו-53 דקות. במקום השלישי Motorola Moto Z Play Droid, שהוכרז בספטמבר 2016 וכולל סוללה בנפח 3,510 מיליאמפר-שעה שעל פי המבחן הספיקה ל-13 שעות ו-43 דקות. המקום הרביעי הולך ל-Redmi 3S של שיאומי, שהושק ביוני 2016 ומציע סוללה בנפח 4,100 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-13 שעות ו-39 דקות ובמקום החמישי כאמור, גלקסי A7 גרסת 2017 שהוכרז בינואר השנה וכולל סוללה בנפח 3,600 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-12 שעות ו-58 דקות.

במקום השישי ברשימת המכשירים עם חיי הסוללה הכי טובים בכל הזמנים Redmi Note 3 של שיאומי, שהוכרז בינואר 2016 וכולל סוללה בנפח 4,050 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-12 שעות ו-36 דקות. במקום השביעי, כאמור, KeyOne של בלקברי מהשנה (סוללה בנפח 3,505 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-12 שעות ו-36 דקות), במקום השמיני מייט 9 של וואווי, שהוכרז בנובמבר 2016 וכולל סוללה בנפח 4,000 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-12 שעות ו-14 דקות, במקום התשיעי נובה פלוס של וואווי, שהוכרז בספטמבר 2016 וכולל סוללה בנפח 3,440 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-12 שעות ו-12 דקות ובמקום העשירי סמסונג גלקסי S6 אקטיב (הגרסה המוקשחת של S6), שהוכרז ביוני 2015 וכולל סוללה בנפח 3,500 מיליאמפר-שעה שהספיקה ל-12 שעות ו-9 דקות.

>> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully