נושאים חמים

פייסבוק השיקה את Watch - הגרסה שלה ליוטיוב

בעמוד של Watch תקבלו המלצות על תכני הווידאו המעניינים ביותר עבורכם, וגם הזדמנות לצפות בתכניות יחד עם משתמשים אחרים ולהגיב בזמן אמת לשידור. השירות יגיע לכולם בחודשים הקרובים

לאחר שהקימה תשתית המאפשרת שידורי וידאו חיים, עודדה את המשתמשים לשדר לייב ודאגה לכך שלא יוותר אף משתמש ברשת החברתית שלא יהיה מודע לכך, מכריזה פייסבוק על השלב הבא בתכניתה השאפתנית להתחרות ביוטיוב ובנטפליקס - פלטפורמה לקידום תכני וידאו מקוריים בשם Watch.

בשלב הראשון ניתן יהיה להגיע לשירות החדש באמצעות כפתור שיופיע באפליקציה הרשמית של פייסבוק למכשירי סמארטפון, אולם תוך זמן קצר ניתן יהיה לצפות ב-Watch גם דרך מחשבים אישיים, טלוויזיות חכמות וסטרימרים כמו Apple TV.

בעמוד של Watch תקבלו המלצות על תכני הווידאו המעניינים ביותר עבורכם, וגם הזדמנות לצפות בתכניות יחד עם משתמשים אחרים ולהגיב בזמן אמת לשידור. הקטגוריות השונות כוללות אפשרויות כגון "מה החברים שלי רואים" ו-"מה גורם לאנשים לצחוק", במקום החלוקה הקלסית לז'אנרים טלוויזיוניים.

פייסבוק WATCH (יח"צ)
במה החברים שלכם צופים? (צילום: פייסבוק)

פייסבוק הפיקה כמה תכניות מקוריות עבור השירות, כמו Kitchen Little - תכנית בישול, בה ילדים מנסים לבשל ביחד עם שפים מקצועיים, ו-Nas Daily - בלוג מצולם של טיולים באתרים אקזוטיים. נכון להיום, זמין השירות למספר מצומצם של משתמשים בארה"ב, אולם בפייסבוק מתכוונים להרחיב את תפוצתו לכל העולם בחודשים הקרובים.

לאחר שהשירות יהיה זמין לכולם תפתח פייסבוק את הפלטפורמה לכל יוצרי התוכן, כך שכל אחד יהיה רשאי לצלם תכני וידאו ולמקם אותם ב-Watch, ליהנות מקידום אוטומטי ואף להשתתף ברווחי הפרסומות.

>> לעוד כתבות מעניינות - עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

פייסבוק WATCH (יח"צ)
בקרוב הפלטפורמה תהיה פתוחה לכולם. (צילום: פייסבוק)
פייסבוק WATCH (יח"צ)
לשוטט במשך שעות בין סרטונים - כבר לא רק ביוטיוב. (צילום: פייסבוק)