פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יוטיוב מעלה את הרף לקבלת תשלום על סרטונים

   עד היום התנאי להצטרפות לתכנית היה 10,000 צפיות בערוץ אך החל מאתמול, רק ערוצים שהגיעו ל-4,000 שעות צפייה בשנה האחרונה, ומחזיקים ביותר מאלף עוקבים יוכלו להצטרף לתכנית - מה שיקשה על ערוצים קטנים וחדשים להפוך לרווחיים

   youtube (גלובס , צילום: שאטרסטוק)
   יקבור את הערוצים הקטנים? (צילום: Shutterstock)

   מהיום (ד') יהיה קשה יותר להרוויח כסף באמצעות יוטיוב. החברה מקשיחה את כללי ההצטרפות לתכנית YPP) YouTube Partner Program) המאפשרת ליוצרים להרוויח כסף מהסרטונים שהם מעלים באמצעותה צירוף מודעות לסרטונים. עד היום התנאי להצטרפות לתכנית היה צבירת 10,000 צפיות בערוץ. החל מאתמול, רק ערוצים שהגיעו ל-4,000 שעות של צפייה בשנה האחרונה, ומחזיקים באלף עוקבים ומעלה יוכלו להצטרף לתכנית - שינוי שיקשה על ערוצים קטנים וחדשים להפוך לרווחיים. עבור משתמשים שכבר לוקחים חלק בתכנית, התקנות יכנסו לתוקף ב-20 בפברואר.

   גוגל, הבעלים של יוטיוב, הודיעה על השינויים בבלוג הרשמי שלה והסבירה כי "הסטנדרטים האלה יאפשרו לנו לשפר באופן ניכר את יכולתנו לזהות יוצרים שתורמים לקהילה, לסייע להניע יותר רווחים ממודעות אליהם ולמנוע מסרטונים לא נאותים מלהרוויח". בנוסף לגודל הערוצים הנדרש להצטרפות לתכנית, בבלוג צוינו צעדים נוספים שינקטו - כמו ניטור סימונים של סרטונים כספאם או תוכן פוגעני ע"י משתמשים, כשערוץ שיימצא שהפר את כללי הקהילה באופן חוזר או חמור יוצא מהתכנית ובהמשך עלול להיות מוסר לחלוטין מיוטיוב.

   המדיניות החדשה והנוקשה מגיעה לאחר שאחד מכוכבי יוטיוב, לוגן פול, פרסם סרטון מיפן שהראה גופה, אך במשך שנים מפרסמים התלוננו על הופעת מודעות לצד סרטונים לא נאותים. בסוף שנה שעברה התמודדה הרשת החברתית עם סדרת סרטונים ביזאריים ומטרידים שכוונו לילדים.

   בנוסף, יוטיוב מתכננת להגביר את הבחינה של סרטונים המשתייכים לתכנית "Google Preferred" המאפשרת למפרסמים להגיע לערוצים הפופולריים ביותר ביוטיוב ולפרסם באמצעותם באופן מכוון לאוכלוסיות מפתח. כל התוכן בערוצים אלה יעבור בחינה של בודקים אנושיים כדי לוודא שהמודעות יופיעו לצד סרטונים שעומדים בכללים. פול היה חלק מתכנית גוגל פרפרד, והוסר ממנה בשבוע שעבר.