מי יפצח את הקוד? אמן החביא 10,000 דולר ביצירות האלה מלגו

עד כה, לפי הדיווחים, גולשים ומבקרים בתערוכה הצליחו לפענח רק כאלף דולרים בלבד מתוך 10,000 שאנדי באוך האמריקני החביא ביצירותיו, המשנות את ערכן כל הזמן, בהתאם לתנודות בשוק המטבעות המבוזרים

אריק שיינר
27/03/2018
אנדי באוך יצירות קריפטו. אנדי באוך, אתר רשמי
מי יצליח לפענח את הקוד?(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)

עולם הקריפטו - המטבעות הווירטואליים - כל כך משגשג עכשיו שעצם אזכור הטכנולוגיה עצמה גורמת לאנשים רבים להתעניין. וזה כנראה גם מה שעודד אמן אמריקני להחביא 10,000 דולרים במטבעות קריפטוגרפיים ביצירותיו, המוצגות כעת לציבור בתערוכה.

יש אינספור מטבעות וירטואליים, וערכם משתנה בקיצוניות לעתים קרובות, אבל העולם מבין שזה הכיוון שכולנו הולכים אליו והסקרנות לגבי הנושא רבה. ביצירות של האמן אנדי באוך המוצגות כעת בתערוכה, המתקיימת בלוס אנג'לס, מתחבאים כתבי סתרים. היצירות מורכבות מלבני לגו וחובבי אמנות ותכנות עם ראש יצירתי שיפצחו את החידות יוכלו לזכות במטבעות וירטואליים בסכומים שונים.

לתערוכה קרא באוך "כסף חדש" והוא יצר אותה עם 100,000 לבנים צבעוניות, המסודרות בתבניות מסוימות. מי שיצליח לפענח את התבניות יגיע למפתחות של ארנקים וירטואליים בהם שמורים סוכמי כסף הנעים בין עשרה לתשעים דולרים במטבעות קריפטו.

באוך התלוצץ שהוא עשוי לפזר רמזים בהמשך מאחר ועד כה, לפי הדיווחים, גולשים ומבקרים בתערוכה הצליחו לפענח רק כאלף דולרים בלבד מתוך 10,000 שבאוך החביא ביצירותיו. החלק המעניין ביצירה הוא שערכה משתנה כל הזמן, בהתאם לתנודות בשוק, כך שגם לתזמון יש משמעות.

"נמשכתי לתחום המטבעות הווירטואליים עוד בשנת 2013", סיפר באוך, "אבל לא הייתי חכם מספיק כדי לקנות מטבעות בעצמי". באוך מספר שהוא יזם את התערוכה כבר ב-2016 ולדבריו, "ניתן לשלב יצירות אמנות עם טכנולוגיה מתקדמת. לכל פיסת לגו יש תג המחיר שמסתתר באלגוריתם". עוד אמר באוך כי היצירות מעמתות את הצופה עם שתי שאלות מהותיות: מה הערך של כסף ומה הערך של אמנות?

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST
שש יצירות מלגו.(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)
הפרסים נעים מעשרה לתשעים דולרים.(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)
עד כה הצליחו לפענח רק כעשרה אחוזים.(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)
ערכה של היצירה משתנה כל הזמן בהתאם לשוק הקריפטו.(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)
מה ערכה של האמנות?(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)
התערוכה מוצגת כעת בלוס אנג'לס.(צילום: אתר רשמי, אנדי באוך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully