פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חסמתם מישהו בפייסבוק? בעקבות באג - החסימה ירדה

   חסמתם מישהו בפייסבוק? בעקבות באג שהשפיע על עשרות אלפי משתמשים, פרופילים שנחסמו הוסרו מרשימת החסימות. הבאג השפיע מסוף חודש מאי עד תחילת יוני. במידה ונפגעתם ממנו, תקבלו בימים הקרובים הודעה

   חסמתם מישהו בפייסבוק? בעקבות באג - החסימה ירדה
   צילום: רויטרס

   אחד מהכלים השימושיים ביותר ברשתות החברתיות ובפלטפורמת המסרים היא אפשרות החסימה. כך ניתן לחסום בן אדם שמציק או כזה שאתם לא רוצים להיות עמו בקשר ושלא יוכל להסתכל על התמונות שלכם. העובדה שאפשרות החסימה נמצאת שם, תמיד מרגיעה במקרים האלו. אולם בשבוע האחרון, באג ברשת החברתית הגדולה בעולם הסיר את החסימות מחלק מהחשבונות ברשת החברתית. נושא הפרטיות ברשתות החברתיות חזר לכותרות כשפרשת קיימברידג' אנליטיקה התפוצצה. אז דווח שפרטיהם של מעל 90 מיליון משתמשים, נחשפו.

   צוקרברג העיד בפני מושב משותף של ועדת המודיעין וועדת המסחר של הסנאט (רויטרס)

   פייסבוק הגיבה לנושא ואישרה את הפרטים. לדבריה, בעקבות באג, פרופילים שנחסמו שוחררו. הבאג היה פעיל מהתאריך 29/05/2018 ועד ל-05/06/2018. כ-800 אלף אנשים מתוך מיליארד וחצי פעילים, שחסמו פרופילים, נפגעו מהבאג. פייסבוק מציינת כי אצל 83 אחוזים מהנפגעים, שוחרר רק פרופיל אחד. בעוד אצל 17 אחוזים האחרים, ייתכן וכל הפרופילים שנחסמו שוחררו. במידה והמשתמש שנחסם היה חבר שלכם בעבר, הסירו דאגה מכיוון שהחברות לא תחזור, אלא רק החסימה תשתחרר. עוד לדברי פייסבוק, המשתמשים שנפגעו יקבלו בימים הקרובים התראה על כך שנפגעו מהבאג ושעליהם לבדוק את רשימת החסומים שנית.