איגוד האינטרנט הישראלי: "הצפייה במונדיאל שוברת שיאים באינטרנט בישראל"

לקראת גמר המונדיאל, איגוד האינטרנט הישראלי חושף נתונים על גלישת הישראלים במהלך המונדיאל: "הצפייה במונדיאל שוברת שיאים באינטרנט הישראלי", דיווח והוסיף כי גם בעקבות הדרישות, ביצע עבודות תשתית שישפרו את מהירויות האינטרנט בישראל

  • אינטרנט
  • מונדיאל

משחקי המונדיאל שוברים את שיאי הרייטינג של כאן 11 בטלוויזיה ושוברים שיאים גם בהיקף תעבורת הרשת בישראל, כך עולה מנתונים של מחלף האינטרנט הישראלי - IIX המנוהל על ידי איגוד האינטרנט הישראלי. מהנתונים, עולה כי בחודש האחרון נרשם גידול משמעותי בהיקף תעבורת הנתונים בין ספקי השירות הישראליים. כלומר, בשיא לפני המונדיאל, נרשמה תעבורה של 60 גיגה ביט בשנייה, אך מאז שהתחילו המשחקים, התעבורה עלתה ל-80 גיגה ביט לשנייה. עוד עולה מהנתונים, כי בימים בהם מתקיימים משחקים בשעה 18:00 בערב, ניכרת קפיצה משמעותית בשימוש ברשת, שנמשכת עד חצות לערך, המועד בו מסתיים המשחק המאוחר של אותו הערב.

טוב לדעת (מקודם)

שבועות בלי כאבים ועם מבצע מיוחד מבי-קיור לייזר

לכתבה המלאה
בגרף ניתן לראות עלייה ניכרת בצריכת האינטרנט בשעות הערב. (צילום: מערכת וואלה! NEWS, איגוד האינטרנט הישראלי)

"העלייה בהיקף תעבורת הרשת בישראל נובעת מכך שרבים נוהגים לצפות בשידור המשחקים על גבי רשת האינטרנט - בין אם באתר תאגיד השידור", אמר עו"ד יורם כהן מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי. "העלייה גם נובעת מצפיה באפליקציית כאן, או בטלוויזיה, באמצעות ספקי תוכן המשרדים על גבי תשתית הרשת כמו סלקום TV ופרטנר TV", הוסיף. עוד דיווח איגוד האינטרנט הישראלי כי קידם מהלך לשדרוג תשתית מחליף האינטרנט הישראלי. המחלף למעשה מתג תקשורת המחבר בין כל ספקי הגישה לאינטרנט בישראל ומטרתו לאפשר למשתמשי האינטרנט בישראל להגיע לתוכן ישראלי באופן מהיר.

בעקבות השינויים שנעשו לאחרונה בשוק כמו: כניסה של גופי תוכן טלוויזיוני המשדרים על גבי הרשת כמו פרטנר TV וסלקום TV ושדרוגי מהירות גלישה בטכנולוגיות הוותיקות לצד כניסת תשתיות חדשות כמו סיבים האופטיים שנפרסים ברחבי ישראל ולצד הגברת השימוש בשירותי ה-VOD והסטרימינג. במסגרת השדרוג, הוחלפו רכיבי המחלף כך שכל ספקי הגישה לאינטרנט בישראל יוכלו להתחבר אליו במהירות מקסימלית של 100 גיגה ביט לשנייה, לעומת 10 גיגה ביט לשנייה בגרסה הקודמת. גם המחירים הוזלו ואולי נקווה שנראה את ההוזלה הזאת מתבטאת גם בהוזלת חבילות האינטרנט הביתיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully