חוזרים ללימודים: האפליקציות שיוכלו לעקוב אחרי הילדים

מבלי לחדור לפרטיות של בני הנוער והילדים, תוכלו לוודא שהם לא שולחים תמונות לא נאותות ברשתות החברתיות ושלא מתבצע נגדם חרם. עוד תוכלו לוודא גם שהם מגיעים בבטחה לבית הספר ולא חרגו מהמסלול המקובל. לרגל החזרה לבית הספר, שלושה פיצ'רים שכל הורה חייב להכיר

29/08/2018
עריכת וידאו:ניר חן

ב-2 לספטמבר יפתחו מחדש מוסדות הלימודים, שנת הלימודים תשע"ט תחל ומאות אלפי ילדים ובני נוער יחזרו לבית הספר. לצד הקלמרים והחוברות, ישאו עמם בני הנוער והילדים את הסמארטפון שלהם. בעוד שעדיין מתנהל ויכוח מהו הגיל האופטימלי לרכוש עבור הילד סמארטפון, הורים רבים מעדיפים לצייד אותם באחד כזה, כדי שיוכלו להיות זמינים בווטסאפ ולא להיות שונים בנוף בית הספר. עם זאת, ישנן לא מעט סכנות שאורבות לילדים ולבני הנוער ברשתות החברתיות וגם את החשש שמה הם יעבירו תמונות לא נאותות. בדיוק בשביל זה אפליקציית בוסקו קיימת והיא תבדוק האם ישנה פעילות חריגה ברשת החברתית, האם הילד הגיע לבית הספר ועוד. בעוד שהאפליקציה זמינה רק עבור משתמשי האנדרואיד, באייפון תוכלו לאתר היכן נמצא האייפון אך לא תוכלו לעקוב אחר הרשתות החברתיות של בני הנוער.

עוד בוואלה!

טמנאוולין: מהגבעה בסקוטלנד לראש טבלת המכירות

בשיתוף ויסקי טמנאוולין

אפליקציית בוסקו הישראלית

אפליקציית Bosco הישראלית מנסה לגשר בין שתי הגישות ההוריות. גרסה אחת של האפליקציה מותקנת במכשיר של ההורה וגרסה משלימה מותקנת במכשיר של הילד. Bosco מנטרת אחר חריגות בשימוש בסמארטפון ומזהירה את ההורים, שיש סוגיה הדורשת את התייחסותם. או במילים אחרות, היא לא מאפשרת להורים להציץ משעמום בסמארטפון של הילדים אלא מדליקה נורות אדומות כשצריך.

האפליקציה מאפשרת להורה לקבל התראות על מצב הסוללה בסמארטפון, מצב השינה של הילד, תמונות בעייתיות שהילד מקבל או שולח, קבלה או דחייה של מספרי טלפון זרים, חריגה מהמסלול הקבוע בין הבית לבית הספר או המתנ"ס, הסרה של הילד כחבר על ידי אחרים מאפליקציות חברתיות ועוד. הורים יכולים גם לקבל התראה על טקסטים שהילד מקבל או שולח, הכוללים תוכן בעייתי ורגיש. "אנחנו לא עוקבים אחרי הילדים - אנחנו שומרים עליהם", מבהירים בחברה.

Find My Device - אנדרואיד

על מנת להפעיל את השירות באנדרואיד, תחילה נהיה חייבים לאפשר את שירותי המיקום. תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה להגדרות המכשיר, בחירה במיקום ולוודא שאכן ההגדרה מופעלת על שיטת הדיוק הגבוהה ביותר. לאחר מכן תוכלו להוריד ולהתקין את האפליקציה. ניכנס לחנות הפליי של אנדרואיד ונחפש את "Find My Device". לאחר התקנת האפליקציה ופתיחתה בפעם הראשונה האפליקציה תציע לנו להתחבר לחשבון הגוגל שלנו במידה והוא כבר קיים על המכשיר. במידה ולא, נוכל להתחבר כאורחים או להתחבר ישירות לחשבון גוגל אחר. האפליקציה תבקש שתקישו את הסיסמה לחשבון הגוגל ולאחר מכן לאפשר לה לקבל גישה למיקום המכשיר. מיד לאחר מכן תעברו למסך בו תוכלו למצוא מפה עם המיקום הנוכחי של הסמארטפון או השעון שלכם, וכן את כל המכשירים המחוברים לחשבון הגוגל שעמו נרשמתם.

"תוכלו לאתר מרחוק את כל מכשירי האנדרואיד שנמצאים ברשותכם". Find My Device(צילום: צילום מסך, צילום מסך)

Find My iPhone - אייפון

השירות של אפל פועל באופן די דומה לזה שבאנדרואיד, וגם הוא מובנה ישירות במערכת ההפעלה של המכשיר. עם זאת ובשונה מאנדרואיד, השירות של אפל יהיה כמובן זמין על חשבון ה-iCloud שלנו בלבד ועל כן נהיה חייבים להשתמש בו על מנת להפעילו. כדי להפעיל את השירות ניכנס להגדרות המכשיר ונלחץ על שמנו המופיע בחלקו העליון של המסך. לאחר מכן נלחץ על "iCloud", נרד למטה עד שנראה את "מצא את האייפון שלי" במידה ואתם בממשק בעברית או "Find My iPhone" במידה ואתם בממשק באנגלית, ונאפשר את התכונה. עוד, התכונה תחבר גם את שעון האפל שלכם ואת ה-AirPods המקושרים למכשיר באופן אוטומטי.
לאחר הפעלת השירות על גבי המכשירים שלכם, השימוש יהיה דומה מאוד למקביל באנדרואיד. באפליקציה, אותה תוכלו להוריד דרך חנות ה-App Store, תמצאו את רשימת המכשירים והמפה אשר תציג היכן כל אחד מהם נמצא, וכן לאחר לחיצה על מכשיר מסוים נקבל את שלושת הכפתורים שיאפשרו לנו לגרום למכשיר לצלצל, לנעול אותו ולמחוק אותו באופן מרוחק. נוכל להגיע לשירות גם דרך ממשק הדפדפן של iCloud. התחברות מהירה לאתר ולחיצה על "Find My iPhone" תביא אתכם למפה ורשימת המכשירים המוכרת מממשק המובייל.

"תוכלו למצוא את כל מכשירי ה-iOS שלכם". Find My iPhone(צילום: צילום מסך, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully